Tinklalapio logotipas
Grįžti

Projekto „iTEC“ ateities klasės kūrimo priemonės mokytojams novatoriams
event 2015-03-16 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Projekto „iTEC“ ateities klasės kūrimo priemonės mokytojams novatoriams

Nuo 2011 metų rugsėjo mėnesio iki 2014 metų balandžio mėnesio penkiais etapais 105 Lietuvos mokytojai savo klasėse išbandė 10 technologijomis grindžiamų inovatyvių mokymo(si) scenarijų. Mokytojai, įgyvendindami mokymo(si) planus, taikė technologijomis grindžiamus inovatyvius mokymo(si) scenarijus ir inovatyvias mokymo(si) veiklas, kūrė edukacinius projektus.

Inovacijų esmė – ne radikali technologijų pažanga, bet inovatyvių mokymosi veiklų, grįstų naujomis technologijomis, taikymas Europos vaikams siekiant įveikti 21 amžiaus visuomenės iššūkius.

Įvairius mokymo(si) scenarijus ir veiklas išbandė ir patys išmoko kurti Lietuvos mokyklų mokytojai, dirbantys pradinių ir pagrindinių mokyklų 5 – 8 klasėse, dėstantys gamtos mokslus, matematiką, informacines technologijas ir siekiantys tobulinti ugdymą įvairiomis technologijomis. Į projekto veiklą įsitraukė ir kitų dalykų mokytojai, kurie sėkmingai pritaikė siūlomus scenarijus savo dalykų, pavyzdžiui, geografijos, istorijos, lietuvių ir užsienio kalbų programoms bei integravo kelis dalykus, kurdami mokymo(si) planus įgyvendinančius projektus. Daugiau informacijos apie tai rasite projekto „iTEC“ Lietuvoje svetainėje http://www.itc.smm.lt/itec/ .

Lietuvos mokyklos pagal aktyvumą yra antrojoje vietoje tarp visų dalyvaujančių Europos šalių (po Turkijos). Visų 56 Lietuvos mokyklų, projekte „iTEC“ 2010 – 2014 m. dalyvių sąrašas pateikiamas projekto „iTEC“ Lietuvoje svetainėje (http://www.itc.smm.lt/itec/projekto-mokyklos/)

Europos mokyklų aktyvumas projekte „iTEC“.

itec lentele.png
Kiekvieno projekto „iTEC“ etapo metu mokytojai su savo mokiniais sukūrė tam tikro dalyko ar integruotus mokomuosius projektus, kuriuos rasite čia http://www.itc.smm.lt/itec/bandomuju-projektu-biblioteka/.
 

METODINIAI IŠTEKLIAI

Mokytojai, kurie pasirengę patys kurti ir taikyti patrauklius naujoviškus mokymo(si) scenarijus ir veiklas, gali naudotis projekto „iTEC“ ištekliais ir kūrimo priemonėmis. Jos pateikia atradimus apie ugdymo proceso inovacijas ir jo kūrimą:

  • EduvistaAteities klasės kūrimo priemonės;
  • EdukataInovatyvių mokymosi veiklų kūrimo priemonės;
  • Eduteka  – Technologijos mokymosi veiklų kūrimui.

Norintiems įgyvendinti projektus savo klasėse yra parengta „Projekto „iTEC“ medžiaga mokytojui“ . Joje galima rasti mokymo(si) scenarijus ir veiklas, kurios siejamos su priemonėmis ir ištekliais, reikalingais norint jas sėkmingai atlikti. Ji taip pat apima informaciją apie motyvavimą, pasirengimo instrukcijas ir kitus naudingus patarimus.