Tinklalapio logotipas
Grįžti

Įvyko jubiliejinė LOGO olimpiada
event 2015-03-17 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Aktualijos

Įvyko jubiliejinė LOGO olimpiada

Kovo 14 dieną keturiuose Lietuvos miestuose vyko penkioliktoji Respublikinė LOGO olimpiada. Šiemet į olimpiadą užsiregistravę moksleiviai rinkosi Kauno technologijos universiteto E. mokymosi technologijų centro, Vilniaus kolegijos, Klaipėdos ir Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto nuotolinio mokymo centruose. Iš Kauno vaizdo konferencijos būdu visus dalyvius pasveikino KTU E. mokymosi technologijų centro administratorė Genutė Valiukėnienė, su olimpiados nuostatais supažindino ir rungtis pristatė LOGO konkurso ir olimpiados vertinimo komisijos pirmininkė Kauno „Varpo“ gimnazijos IT mokytoja Daiva Vaikšnienė.  Vėliau moksleiviai pagal paskelbtas temas varžėsi pasirinktose rungtyse - kūrė filmukus, žaidimus, atvirukus Imagine LOGO programa.

Iš viso olimpiadoje dalyvavo 82 pirmų - aštuntų klasių Lietuvos moksleiviai: 19 - Kaune, 20 - Vilniuje, 18 - Klaipėdoje ir net 25  - Panevėžyje. 

LOGO konkurso, kuriam moksleiviai darbus kūrė namuose ir siuntė iki kovo 9 d., tema šiemet – „15-asis Vėžliuko gimtadienis!“  - skirta 15-am LOGO konkursui ir olimpiadai.

Olimpiados dalyviai darbus kūrė aktualiomis temomis: „Gimiau laisvoje šalyje“, skirta šiemet minimoms Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-osios metinėns, „Euras jau Lietuvoje“, „Daug rankų didelę naštą pakelia“, „Gamta - mūsų visų rūpestis“, „Sportas - sveikata!“. Organizatorių nuomone, labai svarbu ugdyti jauno žmogaus pilietiškumą, skatinti domėtis ekologija ir sveika gyvensena.

Iš viso Logo 2015 konkurse ir olimpiadoje dalyvavo rekordiškai daug - 239 pirmų-devintų klasių moksleivių iš visos Lietuvos.

Dalis jų dalyvavo ir konkurse, ir olimpiadoje. Iš viso vertinimui pateikti 289 darbai: 207 atsiųsti į konkursą, 82 sukurti olimpiados metu.

Pasak Jaunųjų kompiuterininkų mokyklos vadovės docentės Danguolės Rutkauskienės: „Džiugu, kad šiuo metu, kai vykdoma daug įvairiausių renginių moksleiviams, Logo konkursas ir olimpiada išlieka įdomūs, patrauklūs ir sėkmingai vykdo savo misiją - skatina moksleivių domėjimąsi programavimo priemonėmis, padeda ugdyti moksleivių kūrybiškumą, algoritminę mąstyseną ir saviraišką“.

Nugalėtojai bus skelbiami balandžio 11 d. 12:00 val. Šventė vyks KTU E. mokymosi technologijų centre (Studentų g. 48A-337, Kaunas). Rėmėjai kiekvieną dalyvį pradžiugins atminimo dovana, o laimėjusiųjų laukia vertingi prizai.

Daugiau informacijos http://www.jkm.lt/

Renginį organizuoja KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokykla (KTU JKM) kartu su LR Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo informacinių technologijų centru (ŠMM ITC) ir Vilniaus kompiuterininkų akademija.