Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kviečiame 10 kl. (II gimnazijos kl.) mokinius registruoti į užsienio kalbos pasiekimų lygio testą
event 2015-03-18 domain Nacionalinis egzaminų centras

Kviečiame 10 kl. (II gimnazijos kl.) mokinius registruoti į užsienio kalbos pasiekimų lygio testą

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Nacionalinis egzaminų centras, atsižvelgdami į mokyklų poreikį nustatyti pagrindinio ugdymo programą baigiančių mokinių užsienio kalbos pasiekimų lygį ir įvertinę užsienio kalbos pasiekimų lygio testo naudą, kviečia visas 10 klases turinčias bendrojo ugdymo mokyklas, profesines mokyklas ir gimnazijas šiems mokiniams organizuoti centralizuotai parengtą užsienio kalbų pasiekimų lygio testą.

Keturių užsienio kalbų (anglų, prancūzų, rusų ir vokiečių) pasiekimų lygio testai su jų vertinimo instrukcijomis mokykloms bus pateikiami per duomenų perdavimo sistemą KELTAS nuo 2015 m. balandžio 20 d. 8 val. iki balandžio 24 d.

Atsižvelgiant į užsienio kalbų pasiekimų vertinimo rezultatus, taip pat į Lietuvos ir užsienio ekspertų rekomendacijas, šiais metais visos anglų kalbos testo užduotys, kaip numatoma Pagrindinio ugdymo bendrosiose programose, bus orientuotos į B1 lygį pagal Bendruosius Europos kalbų metmenis. Prancūzų, vokiečių ir rusų kalbų testo lygis orientuotas į A2 lygį. Kaip ir ankstesniaisiais metais, testą sudarys trys dalys – klausymo, skaitymo ir rašymo. Numatoma testo trukmė – 1,5 val.

Švietimo ir mokslo ministerija maloniai prašo mokyklas nuo kovo 18 d. iki balandžio 16 d. duomenų perdavimo sistemoje KELTAS užregistruoti mokinius, kurie atliks testą. Po testo vykdymo ir jo įvertinimo prašytume už atskiras užduotis mokinių gautus taškus suvesti į sistemą KELTAS. Taip siekiama gauti grįžtamąjį ryšį apie pasiekimų lygio testų naudojimą ir pagrindinio ugdymo programą baigiančių mokinių užsienio kalbų mokėjimo lygius. Tik suvedus duomenis, bus nustatomas mokinių pasiektas kalbos mokėjimo lygis. Galutinė duomenų suvedimo data – gegužės 4 d. Iš anksto dėkojame už supratimą ir pagalbą.

Detalesnės užsienio kalbos pasiekimų lygio testo vykdymo rekomendacijos skelbiamos duomenų perdavimo sistemoje KELTAS. Kilus klausimams, kreipkitės elektroninio pašto adresu asta.ranonyte@nec.lt.