Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kovo 19 d. mokinius išbandyti savo žinias kvies 20-asis tarptautinis „Kengūros“ matematikos konkursas
event 2015-03-18 domain Švietimo ir mokslo ministerija label_outline Aktualijos

Kovo 19 d. mokinius išbandyti savo žinias kvies 20-asis tarptautinis „Kengūros“ matematikos konkursas

Kovo 19 d. – tradiciškai trečiąjį kovo ketvirtadienį – Lietuvos mokyklose vyks šiemet jubiliejinis tarptautinis „Kengūros“ matematikos konkursas, kuriame dalyvaus daugiau kaip 50 tūkst. mokinių iš tūkstančio Lietuvos mokyklų.

Mokiniai šešiose amžiaus grupėse (nuo 1 klasės iki 12) užduočių testus turės atlikti per 75 minutes (patys mažiausieji – per 50 minučių). Atsakymus jie žymės specialiu „Kengūros“ pieštuku – mėgstamiausiu konkurso suvenyru, kurį kiekvienas savo mokykloje tradiciškai gaus konkurso dieną. Konkurso dalyvių atsakymus vertins ir apibendrins Nacionalinis egzaminų centras.

Visi „Kengūros“ konkurso dalyviai yra reitinguojami – kiekvienas gali sužinoti savo vietą Lietuvos mastu tiek savo grupėje, tiek savo klasėje, tiek mokykloje ar rajone. Nugalėtojams, kurie užima pirmąsias vietas, įteikiami laureatų diplomai bei prizai su konkurso simboliu.

Kad mokiniai geriau pasirengtų konkursui, jie gali treniruotis atlikdami praėjusio konkurso užduotis, kurios pasibaigus konkursui paskelbiamos svetainėje www.kengura.lt. Užduotis dalyviams kasmet rengia Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto ir Matematikos ir informatikos instituto matematikai. 

„Kengūros“ užduotys patenka į įvairiausius konkursus, matematikos olimpiadas ir net į televizijos žaidimus.

Molėtų rajone 5–8 klasių nugalėtojams kasmet rengiama vasaros stovykla. Savaitę laiko jie sprendžia užduotis, žaidžia, bendrauja su bendraamžiais iš užsienio ir žinomais Lietuvos matematikais. O geriausieji konkurso dalyviai kviečiami į stovyklą Zakopanėje (Lenkija).

„Kengūros“ konkursas prasidėjo Australijoje, šioje šalyje jis labai populiarus – jame dalyvauja apie 90 % mokinių. 1991 m. konkurso idėja atkeliavo į Prancūziją ir netrukus pasklido po visą Europą. Lietuvoje konkursas pradėtas rengti nuo 1995 m.

Konkursą organizuoja Lietuvos „Kengūros“ konkurso organizavimo komitetas, į kurį įeina Švietimo ir mokslo ministerijos, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto ir Matematikos ir informatikos instituto bei mokyklų atstovai.

Daugiau informacijos www.kengura.lt.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1253

El. paštas info@smm.lt