Tinklalapio logotipas
Grįžti

Švietimo įstaigų vadovų konkurso organizavimo ir atestacijos tvarka bus koreguojama atsižvelgiant į siūlymus
event 2015-03-18 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Švietimo įstaigų vadovų konkurso organizavimo ir atestacijos tvarka bus koreguojama atsižvelgiant į siūlymus

„Švietimo įstaigų vadovų konkurso organizavimo ir atestacijos tvarkos projektas bus koreguojamas, atsižvelgiant į siūlymus, į vertinimo komisiją bus įtrauktas ir bendruomenės atstovas, pretendentams taip pat bus suteikiama apeliacijos galimybė“, – sakė švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė per šiandien Seime surengtą diskusiją vadovų tvarkos projektui aptarti.       

Viceministrė G. Krasauskienė, pasidžiaugusi, kad vadovų konkurso tvarkos projektas plačiai aptariamas įvairiu lygiu, taip pat teikiami siūlymai, išsakomos pastabos, trumpai pristatė pagrindines vadovų vertinimo tvarkos naujoves.  

Atsižvelgus į tai, kad pretendentų kompetencijų vertinimas užtrunka per ilgai, kai kada net iki 10–12 valandų, kompetencijų vertinimas padalinamas į tris etapus. Pirmame etape jie laikytų 1 valandos trukmės testą. Toliau būtų vertinamos bendrosios kompetencijos Švietimo ar mokslo ministerijoje arba pavaldžioje įstaigoje ir tai užtruktų iki 4 val. Pretendentus vertintų psichologas, vadybos ir personalo atrankos specialistai. Trečiasis etapas – savivaldybėje būtų vertinami pretendentų gebėjimai vadovauti konkrečiai švietimo įstaigai.

Pasak viceministrės, kadangi konkurso komisija turi vertinti pretendento gebėjimą vadovauti konkrečiai įstaigai, projekte numatyti atitinkami reikalavimai komisijos nariams, jie turi būti kvalifikuoti specialistai.

Dar viena siūloma naujovė – švietimo įstaigų vadovų atestaciją susieti su išoriniu mokyklos vertinimu, kadangi šiuo metu tarp pastarųjų nėra sąsajos. Kaip pabrėžia švietimo ir mokslo viceministrė G. Krasauskienė, kad nebūtų trikdomas mokyklos darbas, šiuos du procesus būtų galima susieti į vieną, tokiu būdu ir vertintojai daugiau laiko skirtų ne dokumentų nagrinėjimui, o gyvam bendravimui su vadovais.  Šiuo metu ties šiuo klausimu dirba sudaryta darbo grupė.  

Diskusiją dėl švietimo įstaigų vadovų konkurso organizavimo ir atestacijos tvarkos šiandien surengė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas ir Lietuvos švietimo taryba.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 12 39

El. paštas info@smm.lt