Tinklalapio logotipas
Grįžti

Šiaulių miesto Ekspromtinės kalbos konkursas
event 2015-03-19 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Šiaulių miesto Ekspromtinės kalbos konkursas

Kovo 18 d. Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko tradiciniu tampantis penktasis Šiaulių miesto III – IV klasių Ekspromtinės kalbos konkursas. Renginį organizavo lietuvių kalbos mokytojos Janina Dombrovskienė ir Jolanta Valančienė. Konkurso dalyviai turėjo progos savo kalbos vartojimo gebėjimus išbandyti rengdami viešąsias kalbas.

Šįkart mokiniai gavo užduotį per pusvalandį paruošti ir pristatyti kalbą remdamiesi lietuvių literatūros klasiko Antano Vaičiulaičio romano „Valentina“ ištrauka ir to paties kūrinio epizodo ekranizacija („Valentina“ (1995m.), režisierius Vidmantas Bačiulis). Buvo siekiama, kad mokiniai ne tik taisyklingai kalbėtų, argumentuotai ir struktūriškai atsakytų į temą, bet ir giliau pažvelgtų į meninį tekstą, kritiškai vertintų skirtingų meno rūšių poveikio galimybes. Po viešųjų kalbų, kol komisija skaičiavo balus, vyko diskusija, konkurso dalyviai turėjo progos aptarti išklausytas kalbas, vertinti, diskutuoti. Ypač aktyvūs buvo „Saulėtekio“, Stasio Šalkauskio, „Romuvos“,  ŠU ir Simono Daukanto gimnazijų atstovai.

Konkurso nugalėtoja tapo „Romuvos“ gimnazijos ketvirtokė Gerda Mikelionytė, antrąja vieta dalijosi Akvilė Čalutkaitė („Romuvos“gimnazija, IVklasė) ir Gintarė Jonušytė („Saulėtekio gimnazija, IV klasė), trečiąją vietą užėmė Dovydas Vaitkus (ŠU gimnazija, III klasė), Samanta Guseva („Romuvos gimnazija“, III klasė) ir Inesa Dagytė ( Simono Daukanto gimnazija, IV klasė).

Renginio organizatorės tikisi, kad visi mokiniai, dalyvavę Ekspromtinės kalbos konkurse, grįžo nugalėję viešojo kalbėjimo jaudulį, praturtėję dvasiškai ir pasisėmę naujų žinių bei  patirties.