Tinklalapio logotipas
Grįžti

Šiandien visoje Lietuvoje prasideda „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“: žinomi žmonės ragina stabdyti patyčias
event 2015-03-23 domain Ugdymo plėtotės centras

Šiandien visoje Lietuvoje prasideda „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“: žinomi žmonės ragina stabdyti patyčias

Kovo 23 dieną prasideda „Vaikų linijos“ organizuojama „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Ši iniciatyva vykdoma šeštą kartą. Susiburti ir kartu stabdyti patyčias šiemet kviečia žinomi Lietuvos žmonės. Jie dalijasi savo patyčių patirtimi ir mintimis apie patyčias.

Profesorius Leonidas Donskis patyčiose įžvelgia griaunančią jėgą: „Patyčios nieko bendra neturi su humoru, kandumu ar kritišku požiūriu. Tai tiesiog brutalus kito žmogaus vertės suniekinimas ir orumo sugriovimas. Sykiu ir savo paties, nes neįmanoma išlikti oriam, griaunant svetimą orumą. Didžiausias patyčių pavojus yra tas, kad jos neturi nei amžiaus, nei mokslo cenzo – jos vienodai graso visų mūsų individualybės ir bendrystės galioms.“

„Vaikų linija“ sukūrė trumpus vaizdo klipus su žinomų žmonių – Marijono Mikutavičiaus, Beatos Tiškevič, Jurgos Šeduikytės, Vido Bareikio, Ericos Jennings, Jurgio Didžiulio bei grupės „Liūdni slibinai“ – pasisakymais, kurie mokyklas, kitas ugdymo įstaigas skatins kalbėtis apie patyčių problemą. „Vaikų linijos“ išleistos popierinės kortelės su Beatos Nicholson, Merūno Vitulskio vaikystės nuotraukomis, jų prisiminimais apie patyčių patirtis kaip prevencinė priemonė skirtos visos Lietuvos penktokams ir bus išplatintos per savivaldybių švietimo skyrius.

Atvirai ir jautriai savo patyčių patirtimi vaizdo klipe dalijasi Beata Tiškevič, kuri tebejaučia patyčių poveikį savo gyvenimui – šiandien būtų pasiekusi daugiau, savimi tiek neabejotų, drąsiau imtųsi naujų veiklų.

 Marijono Mikutavičiaus įsitikinimu, suaugusieji savo vaikams, kurie tyčiojasi, turėtų paaiškinti: „Nesielk su kitais taip, kaip nenori, kad su tavimi elgtųsi“.

Jurga Šeduikytė pastebi, kad patyčios nesuteikia teigiamų jausmų nei aukai, nei tiems, kas tyčiojasi. Vidas Bareikis ragina gerbti save ir kitus, tada vietos patyčioms nebeliktų.

Dainininkė Erica Jennigs pabrėžia, kad suaugusieji privalo iš karto išsiaiškinti apie patyčias ir pasakyti, kad jų netoleruos. Jos vyras muzikantas Jurgis Didžiulis drąsina vaikus netapti pasyviais patyčių stebėtojais.

Grupė „Liūdni slibinai“  kviečia tiek vaikus, tiek suaugusiuosius nepalaikyti patyčių, o apie patiriamus sunkumus kalbėtis.

Su patyčiomis susiduriantys ir nuo jų kenčiantys vaikai ir paaugliai kviečiami savo sunkumais pasidalyti su „Vaikų linija“ ( jos nemokamas numeris 116111); „Vaikų linijos“ svetainėje galima parašyti elektroninį laišką arba pasidalyti savo išgyvenimais su bendraamžiais „Vaikų linijos“ diskusijų forume. Per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ „Vaikų linijos“ konsultantai budės visą parą.

 „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ palaiko Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos psichologų sąjunga, asociacija „Langas į ateitį“, Ryšių reguliavimo tarnyba, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, Švedijos Karalystės ambasada.

Išsamesnę informaciją rasite tinklalapyje „Be patyčių“. 

Jadvyga Duksienė
IT skyriaus metodininkė