Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kviečiame dalyvauti edukaciniame projekte, skirtame Motiejaus Valančiaus atminimui įamžinti
event 2015-03-24 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

Kviečiame dalyvauti edukaciniame projekte, skirtame Motiejaus Valančiaus atminimui įamžinti
Motiejus Valančius – didysis XIX amžiaus vidurio lietuvių tautos švietėjas ir kultūros puoselėtojas. Jo idėjos ir vertybės gyvos iki šiol. Kaip jos suprantamos, kaip jos pritaikomos ir interpretuojamos šiandien? Kviečiame mokinius skaityti M. Valančiaus biografiją, kūrybą ir pasirinkti patikusias ištraukas. Pasirinktas ištraukas galima skaityti, pagal jas parengti inscenizacijas ir suvaidinti, kūrinių fragmentus interpretuoti taikant šiuolaikines sąlygas. 

Konkursu siekiama skatinti mokinių iš mokyklų, kuriose mokoma skirtingomis kalbomis, tarpusavio bendravimą, ugdyti mokinių meninius gebėjimus, dorovinį, estetinį ir kultūrinį sąmoningumą, pilietiškumo jausmą, skatinti domėjimąsi lietuvių literatūra, aktualizuoti Lietuvos kultūros paveldą, tradicijas ir tęstinumą, atkreipti dėmesį į Motiejaus Valančiaus kaip asmenybės, švietimo, kultūros, politikos, dvasininkijos atstovo įtaką Lietuvos kultūrai, švietimui, istorijai.  

Projekte gali dalyvauti bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų 5 – 12 klasių mokiniai ir mokinių grupės iš mokyklų, kuriose mokoma lietuvių, lenkų, rusų kalbomis bei įvairių dalykų mokytojai. 

Projektas vykdomas 2015 m. kovo–gegužės mėn. Elektroninė dalyvių registracija vyks iki balandžio 10 d. adresu http://lmnsc.lt/formos/ed_proj_m_valancius.

Papildoma informacija teikiama LMNŠC Pilietinio ugdymo skyriuje: Aušra Žemaitytė, tel. 8 5 267 1930, el. p. ausra.zemaityte@lmnsc.lt, Jovita Petrauskaitė, tel. 8 5 238 2600, el. p. jovita.petrauskaite@lmnsc.lt.