Tinklalapio logotipas
Grįžti

Viceministrė N. Istomina: prevencijos programose dalyvaujantys mokiniai yra jautresni kitų problemoms ir emocijoms
event 2015-03-25 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Viceministrė N. Istomina: prevencijos programose dalyvaujantys mokiniai yra jautresni kitų problemoms ir emocijoms

Tyrimai rodo, kad smurto ir patyčių prevencijos programos padeda mokiniams ugdyti socialinius ir sunkumų įveikimo gebėjimus, padidina vaikų atsparumą neigiamai aplinkos įtakai. Programose dalyvavę mokiniai drąsiau kalba apie savo išgyvenimus, yra jautresni draugų ir artimųjų emocinei būsenai bei problemoms, tampa savarankiškesni priimdami sprendimus. Apie tai kovo 25 d. Seime vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Ar tu už smurtą prieš žmogų? Kur tu esi?“ kalbėjo švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina. 

Konferencijoje viceministrė skaitė pranešimą „Prevencinis darbas – švietimo institucijų tikslas“, kuriame pabrėžė, jog švietimo įstaigos turi padėti užtikrinti, kad vaikai ugdytų gebėjimus, būtinus norint įveikti smurtą, priekabiavimą ar patyčias, išmoktų spręsti konfliktus, kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams.

„Smurto ir patyčių prevencijos programos yra įgyvendinamos visais švietimo lygmenimis. Siekiant užtikrinti, kad mokyklose būtų įgyvendinamos kokybiškos, veiksmingos, švietimo tikslus atitinkančios prevencijos programos, vykdomas jų vertinimas ir akreditavimas“,  - sakė N. Istomina.

2014 metais smurto ir patyčių prevencijos programas įgyvendino 56,3 proc. šalies mokyklų.

Konferenciją „Ar tu už smurtą prieš žmogų? Kur tu esi?“ inicijavo Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras. 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

El.p. info@smm.lt