Tinklalapio logotipas
Grįžti

2015 m. Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiada
event 2015-03-31 domain Švietimo informacinių technologijų centras

2015 m. Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiada

Šilutės pirmojoje gimnazijoje kovo 20 – 21 dienomis įvyko vokiečių kalbos olimpiada. Į gimnaziją atvyko 33 geriausiai besimokantys vokiečių kalbos mokiniai iš visos Lietuvos. Penktadienio popietę prasidėjo mokinių registracija, o vėliau visi olimpiados dalyviai buvo kviečiami susirinkti į gimnazijos aktų salę, kurioje įvyko respublikinės vokiečių kalbos olimpiados atidarymas. 

Šio renginio metu abiturientė gimnazistė Vilma Venckutė atvykusiems svečiams fortepijonu skambino J.S.Bacho kūrinį. Vėliau lietuvių kalbos mokytoja Vaida Galinskienė visus atvykusius svečius sveikino šišioniškių tarme, o iškart po jos keturios gimnazistės – teatro studijos dalyvės - svečius vaišino gardžia kafija tardamos sveikinimus lietuvių ir vokiečių kalba bei šišioniškių tarme. Taip pat Šilutės pirmosios gimnazijos „Atlajos“ šokėjai dovanojo svečiams mūsų krašto šokį, o po jo gimnazijos direktorė Laima Spirgienė olimpiados dalyviams pristatė Šilutės pirmąją gimnaziją. Atidarymo šventė baigėsi, kai olimpiados vadovas pristatė vertintojus bei visus supažindino su programa.

Po olimpiados atidarymo dalyviai išsiskirstė į klases ir rengėsi pristatyti paskirtas namų darbų užduotis. O po trumpos pertraukos dalyviai turėjo parašyti rašinį vokiečių kalba. Olimpiados dalyvių alkį malšino gimnazijos valgyklos maistas bei pavaduotojos N. Titinės paruošta kava - kafija.

Kitos dienos rytą dalyviai skaitė ir analizavo rašytinius tekstus. Vėliau vyko projektiniai darbai, per kuriuos mokiniai turėjo pasiruošti ir atlikti komandines užduotis bei pristatyti rezultatus. Po įtempto rytinio darbo mokiniai papietavo, o vėliau ėjo į ekskursiją, kurios metu olimpiados dalyviai buvo supažindinti su Šilutės miesto istorija.

Šeštadienį po visų atliktų darbų įvyko olimpiados apibendrinimas, buvo aptariami rezultatai bei pasiekimai, taip pat apdovanoti geriausi Lietuvos vokiečių kalbos olimpiados dalyviai. Antros dienos popietę, jau per olimpiados uždarymą, pagal nustatytus kalbos lygius buvo apdovanojami geriausiai pasirodę mokiniai, kuriuos išrinko speciali komisija. Tai Monika Stanislovaitytė iš Vilniaus licėjaus, Rimantė Milašiūtė iš Klaipėdos „Žemynos“ gimnazijos bei Karolis Gotoveckis iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos. Šiems mokiniams suteikta garbė atstovauti Lietuvą Baltijos šalių olimpiadoje, kuri šiais metais vyks Vilniuje. Goethe‘s instituto Vilniuje kalbos skyriaus vadovė Nijolia Buinovskaja apdovanojo tris geriausius 2015 m. Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiados dalyvius vokiečių kalbos kursų stipendijomis Vokietijoje.  

Nors apdovanoti garbingais prizais buvo ne visi mokiniai, tačiau iš Šilutės pirmosios gimnazijos visi dalyviai išėjo su diplomu rankose.

Olimpiados uždarymo metu padėka buvo įteikta ir Šilutės pirmosios gimnazijos komandai už puikų Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiados organizavimą bei gražų bendradarbiavimą. Gimnazijos direktorė pasidžiaugė, kad viskas pavyko, ir dėkojo olimpiados organizatoriams bei mokytojams, negailėjusiems nei laiko, nei jėgų išrinkti pačius geriausius.

Gabrielė Alkimavičiūtė

Šilutės pirmoji gimnazija