Tinklalapio logotipas
Grįžti

bernardinai.lt: Seimas svarstys Švietimo įstatymo pataisas dėl vadovėlių ir mokymo priemonių
event 2015-04-08 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Spaudos apžvalga

bernardinai.lt: Seimas svarstys Švietimo įstatymo pataisas dėl vadovėlių ir mokymo priemonių
Seimas svarstys Švietimo įstatymo 40 ir 70 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIP-2848, kuriuo siekiama griežtinti vadovėlių rengimo priežiūrą.
 
Pasak projekto iniciatoriaus, Darbo partijos frakcijos nario Vytauto Gapšio, leidėjai, leisdami vadovėlius, konkuruoja tarpusavyje ne investuodami į vadovėlių kokybę, o skirdami dėmesį vadovėlių reklamai ir mokyklų (mokytojų) skatinimui juos pirkti, todėl siūloma griežtinti bendrojo ugdymo vadovėlių ir mokymo priemonių rengimo priežiūrą.
 
„Švietimo ir mokslo ministerija turėtų tvirtinti bendrojo ugdymo dalykų – vadovėlių ir mokymo priemonių atitikties teisės aktams rengimo priežiūros taisykles, tvarkas, kad būtų galima pasižiūrėti, kiek tų vadovėlių išleidžiama“, – sakė V. Gapšys.
 
Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, Švietimo ir mokslo ministerija nevykdo vadovėlių ir mokymo priemonių rengimo priežiūros.
 
Įstatymą taip pat siūloma papildyti nuostata, kad mokinys, kuris mokosi pagal pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas, ne tik vadovėliais, bet ir mokymo priemonėmis naudotųsi nemokamai.
 
Numatoma, kad pataisos įsigaliotų šių metų balandžio 15 d.
 
Projektui po pateikimo pritarė 63, nė vieno nebuvo prieš, susilaikė 6 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, projektą plenariniame posėdyje numatoma svarstyti gegužės 21 d.