Tinklalapio logotipas
Grįžti

bernardinai.lt: Kaune veiks nauja progimnazija
event 2015-04-09 domain Švietimo informacinių technologijų centras

bernardinai.lt: Kaune veiks nauja progimnazija
Laikinosios sostinės švietimo įstaigos bendradarbiaus glaudžiau – Kauno „Atžalyno“ vidurinė mokykla bus reorganizuota į Vytauto Didžiojo universiteto „Atžalyno“ progimnaziją, taip pridedant dar vieną grandį prieš jau veikiančią VDU „Rasos“ gimnaziją ir patį universitetą.
 
Bendradarbiavimo sutartis tarp mokyklos ir universiteto buvo pasirašyta trečiadienį VDU rektorato posėdžio metu. Susitarimu šalys sieks aktyvaus bendradarbiavimo, socialinės partnerystės ir abiems pusėms naudingų tikslų. Tikimasi, kad artimesni ryšiai padės moksleiviams geriau susipažinti su universiteto siūlomomis galimybėmis.
 
„Tai leis moksleiviams daug anksčiau pamatyti, kas yra universitetas – o tai tikrai ne vien studijos, studentai ir dėstytojai, bet ir gyvenimo būdas, kitoks gyvenimas, kurį kuriame drauge“, – prieš sutarties pasirašymą paaiškino VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka.
 
Universitetas mokyklos atstovams teiks konsultacijas, skirtas moksleivių ugdymo stiprinimui humanitarinių, socialinių mokslų ir menų srityse, padės tobulinti kvalifikacijas, kvies mokyklos bendruomenės narius prisidėti prie tyrimų studentų baigiamuosiuose darbuose, teiks dalykinę, metodinę paramą pedagogams ir kitaip sieks tvirtinti ryšius tarp būsimos progimnazijos, gimnazijos ir VDU.
 
„Atžalyno“ direktorė Nijolė Jukštienė pabrėžė, kad bendradarbiavimas su universitetu vyko jau anksčiau – nuosekliai siekta ryšius paversti į Kaune iki šiol neegzistavusį bendradarbiavimo trikampį tarp progimnazijos, gimnazijos ir universiteto.
 
„Penkiolika metų turėjome vyresnius brolius, o dabar turėsime ir jaunėlius – labai tuo džiaugiamės“, –  sakė sutarties pasirašyme dalyvavęs „Rasos“ gimnazijos direktorius Artūras Sakalauskas.