Tinklalapio logotipas
Grįžti

lrt.lt: Klaipėdoje eksponuojami gimnazistų kūriniai
event 2015-04-10 domain Švietimo informacinių technologijų centras

lrt.lt: Klaipėdoje eksponuojami gimnazistų kūriniai

Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazijos I–IV klasių mokiniai beveik pusmetį kūrė tradicinius ir animuotus paveikslus, pagal galerijoje eksponuojamos parodos „Nuostabioji žemė. Dailininkai Rytų Prūsijoje“ eksponatus.

Ketvirtadienį pristatyti Prano Domšaičio galerijos ir „Aitvaro“ gimnazijos bendro kūrybinio projekto rezultatai.

Ilgalaikėje parodoje „Nuostabioji žemė. Dailininkai Rytų Prūsijoje.“ eksponuojami tapybos ir grafikos darbai, sukurti XIX–XX amžių sandūroje. Daugiausia juose vaizduojama to meto Kuršių nerija.

Ieškodami jaunimui patrauklių dailės pažinimo būdų, sujungiančių tradicinę dailę ir naujas technologijas, P. Domšaičio galerijos muziejininkai ir „Aitvaro“ gimnazijos pedagogai moksleiviams pasiūlė savaip pažvelgti į Nidos dailininkų kolonijos dalyvių darbus ir savo įspūdžius perteikti net tik per įprastą piešimą, bet ir animaciją.

„Tas animacijos rezultatas – man pačiai buvo įdomu pasižiūrėti kas iš to išsirutulios. Tai ir vaikams žinoma buvo įdomu pamatyti, kad paukštis nebūtinai gali prie drobės būti prikibęs, kad jis gali ir paskristi ir garsą kokį tai paleisti ir t.t.“, – pasakojo „Aitvaro“ gimnazijos dailės mokytoja Žaklina Peseckaitė.

Galerijos muziejininkai sako, kad moksleivių sukurti tradiciniai dailės darbeliai nustebino gal net labiau, nei animuoti paveikslai.

„Kad jie taip įdomiai pamato, įdomiai sustilizuoja, būtent į dailininko žvelgdami kokį „Žveją“ – mažą darbelį – padaro 3 skirtingus, bet labai išraiškingus darbelius. Galvojome, vis tiek, gal taip atsainiau žiūrės, bet tikrai įdomiai pasižiūrėjo“, – sakė P. Domšaičio galerijos muziejininkė Vaidė Gaudiešiūtė.

Projekte dalyvavo apie 40 gimnazistų. Truko jis beveik pusę metų.

Asta Kažukauskienė