Tinklalapio logotipas
Grįžti

Daugiakalbystės olimpiadoje Lietuvos mokiniai bendraus 20 kalbų
event 2015-04-15 domain Ugdymo plėtotės centras

Daugiakalbystės olimpiadoje Lietuvos mokiniai bendraus 20 kalbų

Daugiakalbystės olimpiadoje Lietuvos mokiniai bendraus 20 kalbų

Šeštadienį Vilniuje vyks respublikinė daugiakalbystės olimpiada „Aš kalbu, tu kalbi – mes bendraujame!“, kurioje savo gebėjimus bendrauti keliomis kalbomis demonstruos daugiau kaip 40-ies Lietuvos mokyklų vyresniųjų klasių mokiniai. Iš viso olimpiadoje skambės daugiau negu 20 skirtingų pasaulio kalbų.

Renginio dalyviai atliks individualias ir komandines užduotis, kurių metu turės pasitelkti kelių kalbų žinias ir komandinio darbo įgūdžius bei demonstruoti kūrybingumą. Kiekvienas dalyvis, be savo gimtosios kalbos, privalės bendrauti bent dviem kitomis kalbomis, o kiekviena komanda užduotis turės atlikti net trimis skirtingomis kalbomis.

Mokiniai demonstruos anglų, rusų, prancūzų, vokiečių, lenkų, italų, ispanų, japonų, ukrainiečių, turkų, suomių, korėjiečių, armėnų, gruzinų, norvegų, baltarusių, rumunų, latvių, olandų, esperanto, hebrajų, jidiš, danų ir kitų kalbų, taip pat gestų kalbos žinias. Be to, viena iš olimpiados rungčių bus kalbų kazino žaidimas, kurio metu žaidėjai demonstruos įgytas žinias ne tik apie kalbas, bet ir apie jomis kalbančių šalių kultūrą, istoriją, meną, žymius žmones ir kt.

Jau ketvirtus metus iš eilės vykstančią olimpiadą su partneriais organizuoja Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje (American International School of Vilnius, AISV), kurios patalpose ir vyks renginys. Pasak AISV užklasinės veiklos organizatorės ir olimpiados organizacinio komiteto pirmininkės Jolitos Norkūnaitės, renginiu siekiama paskatinti mokinius mokytis daugiau įvairių kalbų bei domėtis kitomis kultūromis.

„Olimpiada padės mokiniams pajusti gebėjimo bendrauti įvairiomis kalbomis naudą, suteiks jiems kūrybiškumo ir asmenybės lankstumo. Įgyti įgūdžiai bus naudingi ne tik kasdieniame gyvenime, bet pravers ir ieškant darbo ateityje. Džiugu, kad daug mokyklų iš visos Lietuvos susidomėjo mūsų idėja ir pareiškė norą dalyvauti olimpiadoje“, – sako J. Norkūnaitė.

Kartu su Tarptautine Amerikos mokykla daugiakalbystės olimpiadą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Švietimo mainų paramos fondas, Ugdymo plėtotės centras, Goethe‘s institutas Vilniuje, Prancūzų institutas Lietuvoje, Britų taryba, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas bei Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo centras. Šiemet prie partnerių prisijungė ir IT paslaugų bendrovė „CSC Baltic“, tapusi pirmąja olimpiados partnere iš verslo pasaulio.

„Šiuolaikiniame globaliame versle santykiai užmezgami su įvairių šalių atstovais, todėl svarbu ne tik anglų kalba, kurią mokėti tapo nebe privalumu, o būtinybe. Rinkoje vis daugėjant tarptautinių kompanijų, kelių kalbų mokėjimas gali atverti ne vienos perspektyvios darbovietės duris. Pavyzdžiui, mūsų 350 žmonių komanda Vilniuje paslaugas teikia ir klientus konsultuoja 8 kalbomis, todėl nuolat ieškome kelias užsienio kalbas mokančių specialistų“, – sako olimpiados partnerės „CSC Baltic“ generalinis direktorius Antanas Uršulis.

VšĮ „Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje“ – prieš 23 metus įkurta pirmoji tarptautinė mokykla Vilniuje, visame pasaulyje veikiančių mokyklų tinklo dalis. Mokyklos tikslas – sudaryti sąlygas į Lietuvą atvykusių diplomatų, verslininkų ir nuolat Lietuvoje gyvenančių šeimų vaikams mokytis anglų kalba pagal formaliojo ugdymo programą, kuri užtikrina mokymo programos tęstinumą vykstant mokytis iš vienos šalies į kitą.

Daugiakalbystės olimpiada vyks šeštadienį, balandžio 18 d., Tarptautinėje Amerikos mokykloje Vilniuje (Subačiaus g. 41) nuo 9.00 val. Apdovanojimų šventė – 18 val. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete (Arklių g. 18, Vilnius).

Kontaktai:
Jolita Norkūnaitė,
Olimpiados organizacinio komiteto pirmininkė
El. paštas: jnorkunaite@aisv.lt, mob. tel. 8 614 75 982