Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vyks 21-oji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada
event 2015-04-15 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Vyks 21-oji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada

Balandžio 17 d. 10 val. Vilniaus Gedimino technikos universiteto Verslo vadybos fakultete (VGTU VVF) bus atidaryta 21-oji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada, į kurią susirinks geriausių rezultatų regioniniame etape pasiekę mokiniai. Olimpiadą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

Šiemet į olimpiadą atvyks 86 dalyviai iš 21 savivaldybės.

Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiados tikslas – skatinti mokinius domėtis ekonomika ir verslu, ugdyti rinkos ekonomikos supratimą. Olimpiada organizuojama dviem etapais: pirmasis etapas – regioninis, antrasis etapas – šalies, į kurį kviečiami sėkmingiausiai regioniniame etape pasirodę dalyviai.

Regioninis Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiados etapas įvyko vasario 27 d. Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Mažeikių, Panevėžio, Šilutės, Šiaulių, Visagino ir Vilniaus miestuose. Šiame etape iš viso dalyvavo 252 mokiniai, besimokantys 9–12 klasėse. Daugiausia dalyvių buvo sulaukta iš Kauno miesto ir rajono mokyklų.

„Įvertinus didelį mokinių susidomėjimą bei platų regionų įsitraukimą, matyti, jog šiuolaikinis jaunimas ne tik geba kritiškai vertinti ekonomines ir verslo problemas, bet ir aktyviai domisi ekonomine situacija Lietuvoje ir pasaulyje“, – teigė VGTU VVF dekanė prof. Jelena Stankevičienė.           

Regioniniam olimpiados etapui užduotis rengė VGTU VVF Socialinės ekonomikos ir vadybos, Įmonių ekonomikos ir vadybos bei Finansų inžinerijos katedrų dėstytojai. Olimpiados programa apėmė temas iš mikroekonomikos, makroekonomikos ir finansų: ekonomikos samprata, rinkos ekonomika, verslo organizavimas, valstybė ir jos biudžetas, ekonomikos augimas, ekonominė integracija ir Europos Sąjunga, pinigai ir bankai, verslo finansavimas, verslo apskaita ir kita. Olimpiados užduotys buvo dviejų tipų: pradžioje mokiniams pateikti spręsti ekonomikos ir verslo uždaviniai, o vėliau – iš 30 klausimų sudarytas ekonomikos ir verslo žinių testas.

Parengta pagal Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inf. 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1239

El. paštas info@smm.lt