Tinklalapio logotipas
Grįžti

Penktadienį vyks konferencija „Informaciniai iššūkiai šiuolaikinėje visuomenėje“
event 2015-04-16 domain Ugdymo plėtotės centras

Penktadienį vyks konferencija „Informaciniai iššūkiai šiuolaikinėje visuomenėje“

Penktadienį vyks konferencija „Informaciniai iššūkiai šiuolaikinėje visuomenėje“

Balandžio 17 d. Vilniuje vyks konferencija „Informaciniai iššūkiai šiuolaikinėje visuomenėje“. Konferencija skirta projekte „Medijų ir informacinis raštingumas“ dalyvaujančioms mokyklų komandoms. Projektą įgyvendina Ugdymo plėtotės centras, bendradarbiaudamas su Švietimo ir mokslo ministerija bei Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje.

Konferencijos dalyviai bus supažindinti su medijų ir informacinio raštingumo tematikos integravimo į ugdymo turinį galimybėmis, jiems bus pristatyta darbo su medijose pateikiama informacija metodika, kuri padės ugdyti mokinių gebėjimus analizuoti spaudoje, radijuje, televizijoje, internete pateikiamą informaciją, lavins jų kritinį mąstymą. Vaikai ir jaunimas daugiausia susiduria su naujausiomis medijomis, tačiau jie stokoja gebėjimų savarankiškai ir kritiškai analizuoti tai, kas juos pasiekia įvairiais kanalais.

Konferencijos dalyviams bus pristatyta, kaip atpažinti medijose skleidžiamą klaidinančią informaciją ar atskirų grupių interesus, suvokti mechanizmus, kurie lemia medijų turinį.

Konferencijoje dalyvaus švietimo ir mokslo ministras prof. dr. Dainius Pavalkis, Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorius Bo Harald Tillberg. Konferencijoje pranešimus skaitys ir patirtimi dalysis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius dr. Gediminas Vitkus, žurnalistas Edmundas Jakilaitis, Vatikano radijo bendradarbė Dalia Žemaitytė ir kiti ekspertai, švietimo specialistai.

Rasa Jančiauskaitė,
Neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė