Tinklalapio logotipas
Grįžti

Balandžio 17 d. 15 val. kviečiame į susitikimą su istorinių trilerių autore Gina Viliūne
event 2015-04-16 domain Mokyklų tobulinimo centras

Balandžio 17 d. 15 val. kviečiame į susitikimą su istorinių trilerių autore Gina Viliūne

Kviečiame į popietę - susitikimą su istorinių trilerių autore Gina Viliūne.

Gina Viliūnė –  profesionali Vilniaus gidė,  istorijos tyrinėtoja, savarankiškai studijavusi senojo Vilniaus plėtros, architektūros, bažnyčių istoriją  – viena didžiausių savo aistrų laiko Vilniaus miestą ir jo istoriją.

VilniausSventoves.jpg

Anot Ginos Viliūnės, mokytojams jos knygos galėtų pasitarnauti sudominant mokinius Vilniaus istorija: „Vilniaus šventovės – gyva istorija, ten galima mokytis ir istorijos, ir menotyros, ir religijos... Na, ir istorijos asmeniškumas – tai bandžiau pasakyti pirmam romane: istorija nėra tik datos vadovėlyje, kad ją kūrė mūsų visų protėviai...“

Gina Viliūnė 2012 metais su bendraautoriumi Raimondu Urbakavičiumi išleido knygą „Vilniaus šventovės“. Autorė pasakoja, kad „šventovės – tai miesto dvasia. Jų įmelsta erdvė kupina tikėjimo, meilės ir vilties. Šventovių radimasis, gyvavimas, kaita, jų likimai neatsiejamai susipynę su paties Vilniaus istorija. Šioje knygoje surinkome visų Vilniaus šventovių istorijas – ilgas ir vos prasidėjusias. Tiek fotografijomis, tiek pasakojimais mėginome atkurti šventovių likimus, pasekti legendas, prisiminti kūrėjus ir mecenatus, pavaizduoti jų praeitį ir dabartį“. Knygą išleido leidykla „Alma littera“.

KarunabeKaraliaus.jpg

Tais pačiais (2012) metais leidykla „Tyto alba“ išleido G. Viliūnės romaną „Karūna be karaliaus: senojo Vilniaus trileris“ – nuotykinis detektyvinis romanas su istorijos prieskoniu, pasakojantis apie XVI a. – XVII a. Lietuvą, garsios Radvilų giminės klestėjimo laikus ir... Vytauto Didžiojo karūnos paieškas. Ginos Viliūnės Vilnius – ne mažiau paslaptingas nei „Da Vinčio kodo“ Paryžius. Jame ir baroko architektūros žavesys, ir slaptųjų draugijų klastos, ir iki šių dienų senuosius ritualus puoselėjantys pagonys. Ir Lietuvos istorija, aprašyta trilerio forma.

Vilniausmadona.jpg

Trečioji G. Viliūnės knyga „Vilniaus Madona“ išleista 2014 m. Anot leidyklos „Alma littera“ vadovės Danguolės Viliūnienės, „lietuvių susidomėjimas istoriniais romanais auga, tačiau tokios tematikos knygų Lietuvoje itin trūksta, nes rašančiųjų yra nedaug. Gina Viliūnė užpildo šią spragą, tad skaitytojai turėtų mėgautis romanu, kuris leis į Vilnių pažvelgti visiškai kitaip“.

Romanas „Vilniaus Madona“ – detektyvas, jungiantis mūsų laikus ir beveik šešių šimtų metų senumo istorinius įvykius. Čia detektyvinio trilerio forma perteikiamas mažai pažįstamas XV a. pabaigos –XVI a. pradžios LDK istorijos laikotarpis. Knygoje pasakojama apie didžiojo kunigaikščio Aleksandro dvaro paslaptis, Aleksandro ir jo laikų politines bei religines realijas, Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Maskvos kunigaikštytės Elenos meilės istoriją.

G. Viliūnė rašo kiekvienam, kuris nori keletą valandų praleisti kitoje erdvėje, nusikelti į kitą istorinį laiką tame pačiame Vilniuje, po kurį vaikšto kiekvieną dieną. Tai romanas tiems, kurie nori praturtinti savo istorijos žinias. Šiuolaikinio ir senojo Vilniaus gretinimas romanui suteikia lengvumo, jį tampa paprasčiau skaityti.

Renginio vieta - Vilniaus mokytojų namų Mokymosi ir informacijos centras, Vilniaus g.39-226.

Renginys vyks - š.m. balandžio 17 d., penktadienį, 15.00-16.30.

Daugiau informacijos mtc.lt