Tinklalapio logotipas
Grįžti

alfa.lt: Virgilijus Noreika: reikalingi konkursai, kur į vaiką būtų žiūrima kaip į kūrybinę asmenybę
event 2015-04-17 domain Švietimo informacinių technologijų centras

alfa.lt: Virgilijus Noreika: reikalingi konkursai, kur į vaiką būtų žiūrima kaip į kūrybinę asmenybę
Legendinis Lietuvos operos solistas, pedagogas Virgilijus Noreika netrukus pirmininkaus komisijoje jau antrą kartą vyksiančiame, jaunųjų dainininkų konkurse „Šilagėlė”, kuriame siekiama skatinti ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiausmeninę saviraišką.
 
Ką apskritai manote apie dainų konkursus Lietuvoje?
 
„Dažniausiai ką galime matyti, tai yra ne konkursai, tai yra šou. Daugumoje neprofesionalai vertina tuos konkursus. Reikalingi konkursai, kurie turi savo ne pasilinksminimo pobūdį, požiūrį į jauną žmogų, vaiką, jaunuolį, kurie žiūri į jį ne į kaip kokį daiktą, bet kaip į kūrybinę asmenybę, būsimą, arba jau esamą. Galvoju, kad šitas baras respublikos mastu yra šiek tiek apleistas. Reikia, kad įsijungtų į tą veiklą profesionalai, aukštos kvalifikacijos žinovai ir geraširdiškai į tai žiūrėtų – kaip atliekamos mūsų kompozitorių dainos, kaip lietuvių kalba skamba, kaip kirčiuotės skamba, kaip dvibalsiai skamba mūsų kalbos.
 
Kodėl Jums, tiek daug pasiekusiam meno žmogui, atrodo verta dalyvauti konkursuose, kaip komisijos nariui?
 
„Galų gale tai – žmogaus issilavinimo kelias ir jeigu mane pakviečia sudalyvauti, nors kviečia labai retai, galbūt, dėl to, kad mano pasisakymas būna paremtas ne humoru, o stengiuosi profesionaliai vertinti, tarkim jei TV konkursas skirtas tik pasilinksminimui, tai aš neturiu ten ką veikti. Jei vaikas gimęs dainuoti, tai jam reikia padėti, gal su daina kitas pasuks į muziką, kitas į poeziją, į kūrybą bendrai. Kai jau mažučiai vaikučiai dainuoja, tai reikia padėt jiems save išreikšti.”
 
Kokie Jūsų vertinimo kriterijai, ar daugiau dėmesio kreipiate į gerą klausą, muzikalumą, ar ekspresyvumą, drąsą scenoje?
 
„Man drąsa, kaip vaikas elgiasi, yra truputį antraeilis dalykas – to dažniausiai būna pamokyti tėvelių, ar mokytojų. Tačiau aš žiūriu, jeigu per viską prasimuša jauno žmogaus individualybė, jo primigimtis, jeigu padaro kažką, ko niekas jo nemokė, tai šitas dalykas nuperka, tuomet pasidaro labai įdomu.”
 
Vaikų dainos konkursas „Šilagėlė“ vyks Vilniaus miesto rotušėje balandžio 18 dieną nuo 10 val. ryto (įėjimas laisvas). Dalyvaus 3-10 metų amžiaus vaikai iš Vilniaus miesto ir Vilniaus apskrities vaikų darželių, pradinių, muzikos ir meno mokyklų. Konkurso iniciatorė-dainininkė ir vokalo pedagogė Gintarė Skerytė.
 
Kotryna Janutaitė