Tinklalapio logotipas
Grįžti

Istorijos ugdymo strategijų įvairovė: kaip sudominti penktoką?
event 2015-04-21 domain Mokyklų tobulinimo centras

Istorijos ugdymo strategijų įvairovė: kaip sudominti penktoką?

Šiuolaikinės didaktikos tyrinėtojai ir mokytojai kaip vieną iš aktualiausių mokymo proceso problemų iškelia mokinių motyvacijos problemas. Prof. J.Aaviksoo teigimu, paprastai 10–13 metų mokiniai praranda smalsumą ir žingeidumą mokytis. Būtent tokio amžiaus mokiniai mokosi 5 klasėje, tad itin svarbu pakelti ir sugebėti išlaikyti mokinių motyvaciją mokytis istorijos.

Pastarųjų metų tendencijos istorijos mokymuisi yra nepalankios: vis mažėja mokinių, besimokančių istorijos dalyką vyresnėse klasėse. Tam nemažos įtakos turi ir tai, kad istorijos mokymas 5–6 klasėse vis dar yra paremtas senaisiais metodais: mokytojo, o ne mokinio aktyvia veikla klasėje, tokio amžiaus mokiniams nesuprantamų istorinių temų mokymusi.

Seminare „Istorijos ugdymo strategijų įvairovė: kaip sudominti penktoką?” bus aktyviai diskutuojama apie įvairias strategijas, kurios pagelbėtų išlaikyti mokinių motyvaciją ne tik mokytis istorijos, bet ir ja domėtis tolimesniame gyvenime. Mokytojams bus pristatytos įvairios galimybės, skirtos ugdymo turinio paįvairinimui bei diferencijavimui. Aktyviai bus analizuojamas serijos „Raktas“ 5 klasės vadovėlio projektas. Visa tai neabejotinai aktualu mokytojams, dirbantiems bendrojo lavinimo mokyklose su 5 klasių mokiniais.

Seminaro vedėjai:

Mindaugas Nefas, Vilniaus Radvilų gimnazijos istorijos mokytojas, Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto dėstytojas;

VU prof.dr. Alfredas Bumblauskas. 

Seminaras organizuojamas bendradarbiaujant su:                                               BL_leidykla_log.jpg

 

 
 
 
 
 
 
Seminaro kaina dalyviui - 35 € / 120,85 Lt (apmokėjimas iš mokinio krepšelio lėšų grynaisiais arba pavedimu).
 
Seminaro dalyviai gaus kvalifikacinius pažymėjimus.

 

Kur? Kada?  - Vilniaus mokytojų namų Mokymosi ir informacijos centre, Vilniaus g.39-226, balandžio 27 d. 11.00-15.40.

REGISTRACIJA internetu.

mtc.lt