Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ar tiesa, kad ankstyvasis ugdymas gali lemti vaiko ateitį?
event 2015-04-21 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Ar tiesa, kad ankstyvasis ugdymas gali lemti vaiko ateitį?

Ankstyvajam vaikų ugdymui Europoje skiriamas vis didesnis dėmesys. Vis daugiau mokslinių tyrimų pagrindžia, kad  ankstyvoji vaikystė yra ypatingas laikotarpis, kai tikslingas, kokybiškas ugdymas deda pamatą vaiko ateičiai.

Tarptautiniai mokinių pasiekimų tyrimai rodo, kad vaikų, kurie bent vienerius metus iki mokyklos lankė darželį, pasiekia geresnių mokymosi rezultatų, nei tie, kurie nelankė. Nors ugdymas priešmokyklinėje grupėje nėra pamokos, tačiau 4–6 m. amžiaus vaikai ugdosi tikslingą elgesį ir gebėjimą planuoti.

Priešmokyklinėse grupėse vaikai taip pat susipažįsta su raidėmis ir skaičiais, tačiau daug svarbiau -  išmoksta būti su kitais vaikais ir suaugusiaisiais, pripranta prie kolektyvo, išmoksta laikytis bendrų taisyklių, reikšti mintis, pasakoti, klausinėti ir išgirsti kitus. Šiuo įgūdžius, kurių prireiks mokykloje ir gyvenime, vaikai įgyja stebėdami, tyrinėdami ir žaisdami.

Lietuvoje 95 proc. visų šešiamečių lanko priešmokyklines grupes darželiuose ar mokyklose. 

Kam reikia matematikos ar chemijos? Kam mokytis tą istoriją? Ko vertas diplomas? Kaip kiekvieno iš mūsų gyvenimus paliečia vienas ar kitas dėstomas dalykas? Į šiuos klausimus nuo balandžio 20 d. LRT televizijos eteryje bando atsakyti trumpųjų laidų ciklas „Kam reikia ...?“

„Kam reikia..?“  – pirmadieniais ir antradieniais 18.10 val. per LRT televiziją. Laida kuriama kartu su Švietimo ir mokslo ministerija. 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

E.p.info@smm.lt