Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pestalozzi programos „Intensyvūs mokymo kursai“ – kelias profesinio tobulėjimo link
event 2015-04-22 domain Ugdymo plėtotės centras

Pestalozzi programos „Intensyvūs mokymo kursai“ – kelias profesinio tobulėjimo link

Tūkstančio mylių kelionę pradeda vienas žingsnis (Konfucijus)

Europos Tarybos Pestalozzi programa – tai puiki galimybė tobulinti mokytojų ir jų rengėjų profesinę kompetenciją, įgyti naujos patirties bei pasidalyti savo žiniomis su kolegomis iš įvairių Europos šalių.

2015 m. vasario 25–27 dienomis Strasbūre, Prancūzijoje, buvo rengiami Pestalozzi programos praktiniai mokymai „Intensyvūs mokymo kursai“. Pestalozzi programos intensyvių praktinių mokymų tikslas – orientuotas į besimokantįjį, interaktyvus, tiriamasis darbas, pagrįstas nuolatinio mokymosi, bendradarbiavimo ir mokymosi bendradarbiaujant principu.

Mokymai buvo skirti parengti profesionalius mokytojus – rengėjus, kurie sėkmingai panaudodami įgytas praktines pedagoginės metodikos kompetencijas ir konstruktyviai bendradarbiaudami ugdytų ne tik mokinius, bet ir kitus mokytojus bei skatintų jų aktyvumą ir iniciatyvumą mokymo(si) procese.

Iš viso intensyviuose praktiniuose mokymuose dalyvavo 27 deleguoti atstovai: mokytojai, jų rengėjai, universitetų dėstytojai bei švietimo institucijų atstovai iš įvairių Europos šalių: Prancūzijos, Italijos, Kroatijos, Maltos, Monako, Bulgarijos, Portugalijos, Olandijos, Ispanijos, Vokietijos, Serbijos, Graikijos, Islandijos, Suomijos. Praėjusi atranką, aš buvau deleguota atstovė iš Lietuvos.

Šie mokymai buvo intensyvūs, įdomūs ir naudingi: susipažinome su tiriamojo darbo panaudojimo galimybėmis, kaip efektyviai tiriamojo darbo rezultatus galima panaudoti skatinant dalyvauti demokratinėje ir pilietinėje veikloje. Taip pat turėjome galimybę praktiškai išbandyti šią veiklą atlikdami, analizuodami ir pristatydami savo sukurtus tiriamojo darbo projektus skirtingose darbo grupėse. Neatsiejama sėkmingo mokymo(si) dalis yra mokymasis bendradarbiaujant, kuriuo siekiama skatinti mokytojų motyvaciją aktyviai panaudoti įvairius metodus. Mokymų darbo metodai buvo aktyvūs ir įvairūs, tikslingai suplanuotos veiklos neleido nuobodžiauti. Turėjome unikalią galimybę ne tik susipažinti ir praktiškai išbandyti Pestalozzi programos užduotis, bet ir prisidėti prie Europos Sąjungos reglamentuojamų žmogaus teisių taikymo švietime. Aktyvaus grupinio darbo metu geriau pažinome vienas kitą, sustiprinome tarpusavio ryšį ir įsivertindami priėjome prie išvados, kad kuo geriau vienas kitą pažįstame, tuo lengviau vyksta bendradarbiavimas bei atitinkamų vaidmenų įgyvendinimas grupėje.

Visi programos dalyviai dalijosi gerąja patirtimi, kurios metu pristatė ir išbandė pasirinktas įvairias praktines užduotis, susijusias su demokratijos svarba, žmogaus teisių įgyvendinimu, globalizacijos įtaka mokymo(si) procese bei inovatyvaus mokytojo vaidmeniu šių dienų ugdymo procese. Siekdami konstruktyvaus grįžtamojo ryšio taikėme aktyvius veiklos įsivertinimo metodus, kuriuos sėkmingai galima pritaikyti ir tolimesnėje ugdymo veikloje. Visa praktinė metodinė veikla skelbiama Pestalozzi programos interneto puslapyje, dalyviai internetinėje erdvėje aktyviai diskutuoja ir dalijasi naujomis praktinėmis idėjomis, įsivertina užpildydami grįžtamojo ryšio anketas bei įsipareigoja ir toliau sėkmingai dalytis įgyta gerąja patirtimi savo šalyje.

Pestalozzi programos mokymai suteikia dinamiškumo, veržlumo bei įkvepia taikyti įgytą naują patirtį siekiant nuolat tobulėti profesinėje veikloje.

Jūratė Senkuvienė,
Tauragės Žalgirių gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė,
el. paštas: senkuviene.jurate@gmail.com