Tinklalapio logotipas
Grįžti

Etninės kultūros savaitė Etnografinių regionų metams paminėti
event 2015-04-22 domain Ugdymo plėtotės centras

Etninės kultūros savaitė Etnografinių regionų metams paminėti

Inicijuojama ETNINĖS KULTŪROS SAVAITĖ, kurios tikslas – paskatinti ugdymo įstaigas giliau pažinti (tyrinėti) ir saugoti savo krašto, regiono gyvąją tradiciją ir kultūrinį paveldą, aktyviau bendradarbiauti tarpusavyje su švietimo ir kultūros, mokslo ir studijų institucijomis, vyriausybinėmis, nevyriausybinėmis, visuomeninėmis organizacijomis puoselėjant etninę kultūrą ir įgyvendinant pagrindinius ugdymo siekius bendruomenėse. 

Formaliojo ir neformaliojo ugdymo įstaigos kviečiamos 2015 metais savo bendruomenėse organizuoti ETNINĖS KULTŪROS SAVAITĘ, kurios tema – Etnografinių regionų metai. Savaitė organizuojama siekiant įgyvendinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūrinių ir edukacinių renginių programą, Pagrindinio ir Vidurinio ugdymo etninės kultūros bendrąsias programas bei Ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo metodines rekomendacijas.

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija su Ugdymo plėtotės centru 2015 m. balandžio 28 d. (antradienį) organizuoja ETNINĖS KULTŪROS SAVAITĖS koncepcijos pristatymą. 

Koncepcijos pristatymas bus transliuojamas internetu nuo 15.00 iki 16.30 val. Į dalyvių klausimus, pateiktus raštu, atsakys Švietimo ir mokslo ministerijos, Ugdymo plėtotės centro specialistai. 
Prisijungti prie transliacijos bus galima nuo 14.45 val. 
 

Dėkojame ugdymo įstaigų vadovams, savivaldybių administracijų švietimo padalinių specialistams, atsakingiems už etninės kultūros ugdymą, švietimo centrų metodininkams, atsakingiems už etninę kultūrą ir metodinę veiklą, etninės kultūros mokytojams, įvairių dalykų mokytojams, etninę kultūrą integruojantiems į ugdymo procesą, dalyvavusiems Etnografinių regionų metų pradžios renginiuose – konferencijose Klaipėdos, Vytauto Didžiojo ir Lietuvos edukologijos universitetuose – subūrusiems komandas ir jau pradėjusiems ETNINĖS KULTŪROS SAVAITĖS renginių ciklą.

Veiklų viešinimui Ugdymo plėtotės centas sukūrė atskirą rubriką, kuri įkelta į švietimo bendruomenei sukurtą aplinką „Ugdymo sodas“ ir parengė Instrukciją Etninės kultūros savaitės mokykloje 2015 m. renginių organizatoriams. Sveikiname pirmąsias 18 ugdymo įstaigų, kurios pristatė ETNINĖS KULTŪROS SAVAITĖS veiklas renginių kalendoriuje. 

Maloniai kviečiame dalyvauti koncepcijos pristatyme ir pateikti Jums rūpimų klausimų.