Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pasirodė naujienlaiškis „Aktualijos! O ką manai Tu?“
event 2015-04-23 domain Ugdymo plėtotės centras

Pasirodė naujienlaiškis „Aktualijos! O ką manai Tu?“

Gerbiami mokytojai, šiandien Jums pristatome naują iniciatyvą – naujienlaiškį „Aktualijos! O ką manai Tu?“ ir kviečiame Jums patogiu metu pakviesti mokinius diskusijai aktualiomis Lietuvos ir pasaulio temomis.

Gyvename pasaulyje, kuriame procesai viename pasaulio kampe daro įtaką įvykiams visai kitame. Juos sekti, suprasti, turėti poziciją – brandaus ir atsakingo žmogaus požymis. Pilietiškumas – tai sąmoningas santykis su kasdieninio valstybės ir visuomenės gyvenimo aktualijomis, supratimas, kas čia ir dabar yra svarbu valstybei ir jos žmonėms.

Nuolatiniame informacijos sraute tiek mokytojams, tiek mokiniams gali kilti keblumų atsirenkant svarbią temą, patikimą informaciją, kokybišką komentarą, todėl šis naujienlaiškis gali tapti pagalbine priemone norintiems su svarbiausiomis aktualijomis susipažinti išsamiau. Iki mokslo metų pabaigos kartą per dvi savaites Lietuvos žurnalistai ir politologai iš svarbiausių Lietuvos ir pasaulio aktualijų atrinks dvi temas ir kvies jas aptarti mokinius ir mokytojus.

Naujienlaiškis bus prieinamas Ugdymo plėtotės centro svetainėje, informacinėje sistemoje Ugdymo sodas, siunčiamas mokykloms, prenumeruojančioms Ugdymo plėtotės centro naujienas, platinamas mokyklų komandoms, dalyvaujančioms medijų ir informacinio raštingumo projekte.

Temas lydės įvairūs diskusiniai klausimai, įdomūs komentarai iš socialinių tinklų, Lietuvos ir užsienio žiniasklaidoje publikuoti straipsniai. Pirmasis siūlomas šaltinis bus neutralus, pateikiantis esminę informaciją, kiti – atspindintys skirtingas nuomones. Naujienlaiškyje minimi žiniasklaidos šaltiniai turi aktyvias nuorodas, taigi, paspaudę pavadinimus, nesunkiai juos rasite. Pasidalinkite šaltiniais su mokiniais prieš pamoką – elektroniniu paštu ar per dienyną – kad jie galėtų pasiruošti diskusijai. Neabejojame, kad rasite būdų, kaip įdomiai ją organizuoti.

Kviečiame Jus, gerbiami mokytojai, naudoti šiame naujienlaiškyje pateikiamą informaciją pasirenkant Jums ir Jūsų mokiniams aktualias temas, šaltinius, diskusijų klausimus. Tikimės, kad naujienlaiškis bus naudingas rengiantis ne tik pilietinio ugdymo, bet ir istorijos, etikos ar kitoms pamokoms, klasės valandėlėms.

Naujienlaiškis „Aktualijos! O ką manai Tu?“ – bendra Lietuvos žurnalistų sąjungos, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto ir projekto „Kurk Lietuvai“ iniciatyva.

Linkime turiningų diskusijų!

Jūsų pastebėjimai, įspūdžiai ir pasiūlymai – labai laukiami adresu aktualiju.pamoka@gmail.com