Tinklalapio logotipas
Grįžti

Viceministrė Svetlana Kauzonienė dalyvavo DNR dienos minėjime ir mokinių rašinių konkurso laureatų apdovanojime
event 2015-04-24 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Viceministrė Svetlana Kauzonienė dalyvavo DNR dienos minėjime ir mokinių rašinių konkurso laureatų apdovanojime

„Tai, kad šiandien kartu susirinko bendrojo ugdymo, mokslo, verslo ir valdžios atstovai, rodo, jog tik dirbdami kartu galime pasiekti sėkmės. Kokią ugdymo aplinką sukursime mokiniams ir sąlygas mokytojams, tokį rezultatą ir turėsime. Įgyvendindami STEAM programą mokyklose numatome pagerinti laboratorijų įrengimą, pritaikyti erdves, sudaryti sąlygas kūrybai, patobulinti gamtos mokslų mokymų turinį, suteikti galimybę mokytojams stažuotis užsienyje ir kelti savo kompetencijas“, – šiandien sakė švietimo ir mokslo viceministrė dr. Svetlana Kauzonienė per DNR dienos minėjimą Vilniaus universiteto Santariškių klinikose.  

Viceministrė nuoširdžiai padėkojo mokytojams už kūrybingą darbą, o mokiniams, dalyvavusiems kasmetiniame Europos mokinių rašinių konkurse, skirtame DNR dienai, ir galbūt svajojantiems apie būsimą mokslininko, gydytojo kelią, palinkėjo sėkmės ir drąsos siekti savo ambicingų svajonių išsipildymo.

Renginio dalyviai išklausė VU mokslo prorektorius akad. prof. dr. Rimanto Jankausko paskaitą „Lietuvių kilmės beieškant: senovinės DNR tyrimai“, pernai metų Europos mokinių rašinių konkurso, skirto DNR dienai paminėti, laureatės pranešimą, buvo apžvelgti šių metų nacionalinio etapo darbai, paskelbti ir apdovanoti konkurso laureatai.  

Visi dalyviai taip pat turi galimybę dalyvauti ekskursijoje į Medicininės genetikos centro, biotechnologijų įmonių „Biotechpharma“ ir „Thermo Fisher Scientific“ laboratorijas. Mokiniai ir mokytojai čia tiesiogiai susipažįsta su genetiniais tyrimais, diagnostika, diskutuoja su mokslininkais ir gydytojais.  

Rašinių konkurse (nacionaliniame ir Europos etape) kasmet gali dalyvauti mokiniai nuo 14 iki 19 metų amžiaus. Nacionalinis konkursas skatina mokinius apmąstyti, analizuoti genetinių tyrimų ir jų taikymo svarbą gyvenime. Ši iniciatyva prisideda prie gamtos mokslų populiarinimo, atskleidžia genetikos mokslo naujoves, teikia naujas priemones gamtamokslinės kompetencijos ugdymui. Konkursas suteikia ir materialinių paskatų – piniginėmis premijomis apdovanojami ir tarptautinio etapo nugalėtojai, ir jų mokyklos, kurios tuos pinigus investuoja į laboratorijų atnaujinimą.

Rašinių konkursą, skirtą DNR dienai, septintą kartą organizavo Lietuvos žmogaus genetikos draugija kartu su Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centru.

DNR diena pasaulyje minima nuo 2003 m., tais metais sukako 50 metų nuo DNR spiralės struktūros atradimo. DNR (Deoksiribonukleorūgštis) – tai rūgštis, esanti kiekvienoje ląstelėje, daugiausia jos branduolyje. Joje yra užkoduota genetinė (paveldimumo) informacija, kuri dalijimosi metu perduodama naujoms ląstelėms, o per lytines ląsteles – individo palikuonims.

Lietuvoje DNR dieną visuomenė skatinama domėtis genetikos mokslo ir praktikos laimėjimais, pabendrauti su iškiliausiais genetikais, apsilankyti laboratorijose.   

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1253

El. paštas info@smm.lt