Tinklalapio logotipas
Grįžti

Lietuva ir Kinija pasirašė susitarimą dėl diplomų pripažinimo
event 2015-04-27 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Lietuva ir Kinija pasirašė susitarimą dėl diplomų pripažinimo

Šiandien Rygoje vykstančiame 5-ajame Azijos ir Europos švietimo ministrų forume Lietuvos švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis ir Kinijos švietimo viceministrė Li Weihong pasirašė susitarimą dėl kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu, pripažinimo.

Pasak Lietuvos švietimo ir mokslo ministro, pasirašytas susitarimas nepaprastai svarbus abiejų valstybių mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimui. Jis skatins akademinius mainus, leis stiprinti bendradarbiavimą švietimo ir mokslo srityje ir prisidės prie tolesnės Lietuvos ir Kinijos santykių įvairiose srityse plėtotės.

Pasirašius susitarimą Lietuvoje suteiktos kvalifikacijos, susijusios su aukštuoju mokslu, bus pripažįstamos Kinijoje, ir atvirkščiai. Pavyzdžiui, Lietuvoje brandos atestatą įgiję asmenys bus laikomi tinkamais aukštojo mokslo studijoms Kinijoje. O studentams, sėkmingai baigusiems dalines studijas Kinijoje, jos galės būti įskaitytos norint toliau studijuoti Lietuvoje.

Lietuvos ir Kinijos švietimo strategų susitikimo metu taip pat aptarti kiti aktualūs dvišalio bendradarbiavimo klausimai.

Balandžio 27–28 d. surengtame Europos ir Azijos šalių forume švietimo ministrai tariasi, kaip bendradarbiauti siekiant rezultatų. Susitikimo tikslas – užtikrinti į ateitį nukreiptą dialogą ir apsikeitimą gerąja patirtimi bei paskatinti konkrečias į rezultatus orientuotas bendradarbiavimo veiklas Azijos ir Europos regionuose.

Ministrai diskutuoja apie investicijas į įgūdžių formavimą siekiant geresnio įsidarbinamumo, naujas mokymosi technologijas, taip pat aptars tolimesnius Azijai ir Europai bendrus švietimo srities uždavinius ir ateities viziją, nubrėš gaires tolesniam Europos ir Azijos bendradarbiavimui.

Azijos ir Europos šalių forumas ASEM (Asia-Europe Meeting) – tai tarpregioninis forumas, neformaliam dialogui vienijantis 53 partnerius. Jame dalyvauja 28 Europos Sąjungos šalys, 2 kitos Europos valstybės, 21 Azijos ir Okeanijos valstybė, taip pat Europos Komisija ir Pietryčių Azijos šalių asociacijos sekretoriatas.

 
Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt