Tinklalapio logotipas
Grįžti

Viceministrė S. Kauzonienė: Lietuvai būtina įsijungti į aukščiausios kokybės mokslo tinklus
event 2015-04-28 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Viceministrė S. Kauzonienė: Lietuvai būtina įsijungti į aukščiausios kokybės mokslo tinklus

Lietuvai būtina išnaudoti ES mokslo ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ teikiamas galimybes ir įsijungti į tarptautinius aukščiausios kokybės mokslo tinklus, pabrėžia švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė, balandžio 28–29 d. dalyvaujanti Varšuvoje Lenkijos ir Vokietijos švietimo ir mokslo ministerijų bei Europos Komisijos organizuojamoje konferencijoje, kurioje aptariamas dalyvavimas Europos Sąjungos mokslo ir inovacijų programoje „Horizontas 2020“.

Pagal programos „Horizontas 2020“ priemonę „Komandų kūrimas“ (TEAMING), 2015 m. pradžioje Europos Komisija paskelbė konkurso finansuoti ekscelencijos – aukščiausios kokybės mokslo – centrų kūrimą ar esamų atnaujinimą pirmojo etapo rezultatus. Konkursui finansuoti aukščiausios kokybės mokslinius tyrimus regionuose su žemais mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei inovacijų vykdymo rodikliais buvo pateiktos 169 paraiškos. Konkursą laimėjusiomis pripažinta 31 paraiška, vieną iš jų pateikė Kauno technologijos universitetas kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu ir Vilniaus universitetu.

Pirmąjį etapą laimėjusiems pareiškėjams Europos Komisija finansuoja ekscelencijos centrų veiklos plano parengimą bei komandų su aukšto lygio Europos institucijomis formavimą. Šių projektų trukmė – iki 12 mėnesių, kiekvienam jų numatyta skirti iki 500 000 eurų. Vėliau, atsižvelgiant į veiklos plano kokybę ir šalies įsipareigojimus, gali būti skirta parama ekscelencijos centro kūrimui ar atnaujinimui.

Pagal ES mokslinių tyrimų finansavimo programą „Horizontas 2020“ iki 800 mln. eurų numatyta  priemonėms, kuriomis siekiama paskatinti bendruose mokslo programose dalyvauti valstybes nares, nepasiekiančias aukštų mokslo rezultatų. Programos „Horizontas 2020“ priemone „Komandų kūrimas“ siekiama mažinti valstybių narių mokslinių tyrimų kompetencijos skirtumus ir tokiu būdu visoje Europoje didinti konkurencingumą bei skatinti ekonomikos augimą. Prasčiau mokslinius tyrimus vykdančios šalys skatinamos bendradarbiauti su lyderiais, kurdamos bendrus projektus ir perimdamos geriausią patirtį.

 
Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt