Tinklalapio logotipas
Grįžti

Didždvario gimnazijos mokiniai renginyje „Idėja+“
event 2015-05-06 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Didždvario gimnazijos mokiniai renginyje „Idėja+“
2015 m. gegužės 5 d. Šiaulių Didždvario gimnazijos mokiniai dalyvavo Europos Komisijos inicijuojamame Europos jaunimo savaitės renginyje „Idėja+“, kuris vyko Šiaulių miesto savivaldybės posėdžių salėje. Renginys vyko dviem etapais: pirmoji dalis - konkursas, kuriame jauni žmonės turėjo galimybę pristatyti savo idėjas, kurios prisidėtų prie sėkmingos vietos bendruomenės plėtros ir aktualių problemų sprendimo būdų; antroji dalis - dialogas tarp jaunų žmonių ir politikų.
 
Renginyje aktyvus Šiaulių miesto jaunimas pasidalijo savo idėjomis ir pasiūlymais, kaip jauni žmonės galėtų save realizuoti Šiaulių mieste. Iš penkių savo idėjas pristačiusių kandidatų, komisija, kuriai pirmininkavo Šiaulių miesto mero pavaduotojas Domas Griškevičius, išrinko I-osios ir II-osios vietos nugalėtojus. Garbingą II-ąją vietą laimėjo Tautvydas Milaknis, kuris pristatė savo sėkmingai įkurtą internetinį verslą „Gorila“. I-ąją vietą ir galimybę atstovauti Šiaulių miesto jaunimui Vilniuje laimėjo „LE studijos“ įkūrėjas - šokėjas Liudas Nekrošius, kurio idėja į šokius įtraukti ne tik jaunimą, bet ir vyresnio amžiaus ar neįgalius asmenis sužavėjo komisiją.
 
Šiaulių Didždvario gimnazijoje dirbanti mokinių kuratorė Julija Muningienė papasakojo apie gimnazijoje vykdomus projektus „Business class“ ir „Molio laboratorija“, kurie skatina mokinių verslumą. Surengta diskusija, kurios tema „Ar Šiauliai yra draugiškas miestas jaunimui?“. Dalyviai argumentuotai išsakė savo nuomonę ir kūrė bendras idėjas, kaip būtų galima paskatinti jaunimą įgyvendinti savo tikslus kuriant verslą.
 
Apibendrindamas diskusiją D. Griškevičius palinkėjo Šiaulių miesto jauniems žmonėms būti drąsesniems ir nebijoti „pasibelsti į uždarytas duris“. Jis tikisi, kad jaunimas bus iniciatyvesnis ir nebijos pateikti kuo daugiau idėjų Šiaulių miestui. 
 
Pagarbiai,
Lina Glodenytė
Aistė Zaturskytė
Šiaulių Didždvario gimnazija