Tinklalapio logotipas
Grįžti

Varšuvoje vykusioje Baltijos šalių olimpiadoje moksleivis iš Grigiškių gimnazijos pelnė bronzą
event 2015-05-06 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Varšuvoje vykusioje Baltijos šalių olimpiadoje moksleivis iš Grigiškių gimnazijos pelnė bronzą

21-ojoje Baltijos šalių informatikos olimpiadoje, balandžio 28 – gegužės 4 dienomis vykusioje Varšuvoje, Lietuvos komandos atstovas Vilniaus sav. Grigiškių „Šviesos“ gimnazijos abiturientas Domantas Jadenkus laimėjo bronzos medalį. Absoliučiu olimpiados nugalėtoju tapo Artur Puzio iš Lenkijos. Iš viso olimpiadoje dalyvavo 58 mokiniai iš 8 Baltijos šalių (Danijos, Lietuvos, Estijos, Suomijos, Lenkijos, Vokietijos, Švedijos ir Latvijos) bei Norvegijos.

Lietuvos komandą sudarė šeši abiturientai: Emilijus Stankus iš Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos (mokytoja Vaidilutė  Žukauskienė), Meilė Petrauskaitė iš VšĮ Kauno technologijos universiteto gimnazijos (mokytojas Jurgis Pralgauskis), trys Vilniaus licėjaus mokiniai: Alanas Plaščinskas, Ignas Kancleris ir Medardas Zobarskas (mokytojas Bronius Skūpas) bei bronzos medalio laimėtojas Domantas Jadenkus (mokytoja Rima Marčiulaitienė). Lietuvos komandai vadovavo dr. Jūratė Skūpienė, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto specialistė, ir Vytis Banaitis, UAB „BALTO Print“ vyr. sistemų inžinierius.

Meilė Petrauskaitė buvo viena iš dviejų šiemet olimpiadoje dalyvavusių merginų ir antroji per visą BOI istoriją mergina iš Lietuvos. Pirmoji mergina, 2006  ir 2007 dalyvavusi BOI Lietuvos komandoje ir 2007 m. pelniusi bronzos medalį, buvo Vaiva Umbrasaitė, taip pat VšĮ Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokinė.

Baltijos šalių informatikos olimpiados rezultatai yra svarbūs atrenkant Lietuvos komandą į Tarptautinę informatikos olimpiadą. Atrankoje dalyvavo ne tik šeši Varšuvoje uždavinius sprendę mokiniai, bet ir Vilniuje BOI užduotis nuotoliniu būdu sprendę Neringa Levinskaitė, devintokė iš VšĮ Kauno technologijos universiteto gimnazijos (mokytoja Kristina Serapinaitė), du Vilniaus licėjaus mokiniai: dešimtokas Gustas Mockus (mokytoja Irina  Čibiraitė) ir vienuoliktokas Andrius Ovsianas (mokyt. Bronius Skūpas), bei Marijampolės marijonų gimnazijos vienuoliktokas Tadas Žaliauskas (mokytoja Lina Rentelienė).

Į Tarptautinę informatikos olimpiadą, kuri šių metų liepos pabaigoje vyks Kazachstane, pakviesti Domantas Jadenkus, Emilijus Stankus, Ignas Kancleris bei nuotoliniu būdu BOI sėkmingai pasirodęs Andrius Ovsianas.

Renginio organizatoriai Lietuvoje – Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Renginys finansuotas iš Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programos lėšų. Lietuvos komandos rėmėjas – CSC Baltic. 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt