Tinklalapio logotipas
Grįžti

Brandos egzaminų sesijos metu stiprinamas interneto erdvės monitoringas
event 2015-05-11 domain Nacionalinis egzaminų centras

Brandos egzaminų sesijos metu stiprinamas interneto erdvės monitoringas

Š. m. gegužės 11 d. Lietuvos kriminalinės policijos biure (toliau – LKPB) viešėjo Nacionalinio egzaminų centro (toliau – NEC) direktorė Saulė Vingelienė ir direktoriaus pavaduotoja Teresė Blaževičienė. Susitikimo su LKPB vadovybe metu aptartas policijos ir NEC bendradarbiavimas 2015 m. brandos egzaminų sesijos metu. LKPB sieks užtikrinti, kad būtų užkardomas egzaminų užduočių pardavinėjimas ar neteisėta pagalba, vykdoma elektroninėmis ryšio priemonėmis.

„Kasmet brandos egzaminų sesijos metu suaktyvėja pasipelnyti iš abiturientų siekiančių sukčių veikla, tai rimta problema su kuria būtina kovoti. Džiugu, kad LKPB ir Nacionalinis egzaminų centras aktyviai bendradarbiauja šioje srityje. Turime užtikrinti, kad kiekvienam abiturientui būtų sudarytos vienodos konkurencinės sąlygos laikant brandos egzaminus, kurių rezultatai yra itin svarbūs vėliau stojant į aukštąsias mokyklas.“ – sakė LKPB viršininkas Rolandas Kiškis.

LKPB su NEC bendradarbiauja jau ne vienerius metus. Kaip ir kasmet, brandos egzaminų sesijos metu pareigūnai vykdys tikslinį su egzaminais susijusios informacijos stebėjimą internete. Ypatingas dėmesys bus skiriamas socialiniuose tinkluose skelbiamai  informacijai stebėti. Bendrais veiksmais siekiama užtikrinti, kad egzaminų sesija įvyktų sklandžiai ir objektyviai bei užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimams.

Atkreipiame dėmesį, kad egzaminų užduotys rengiamos ir administruojamos griežtai vadovaujantis Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo nuostatomis, o už paslapties paviešinimą gresia baudžiamoji atsakomybė. Piliečius, pastebėjusius siūlymų parduoti egzaminų užduotis, prašome pranešti NEC el. paštu saule.vingeliene@nec.lt arba skambinti telefonu (8~5)2756180 arba Policiją galite informuoti palikdami pranešimą tinklalapyje www.epolicija.lt, telefonu (8-5) 2717933 arba elektroniniu paštu cyberpolice@policija.lt.