Tinklalapio logotipas
Grįžti

D. Pavalkis: padėjome pagrindus kolektyvinei švietimo šakos sutarčiai
event 2015-05-11 domain Švietimo ir mokslo ministerija

D. Pavalkis: padėjome pagrindus kolektyvinei švietimo šakos sutarčiai

Darbą Švietimo ir mokslo ministerijoje baigiantis ministras prof. Dainius Pavalkis susitiko su šalies pedagogų profesinėmis sąjungomis.

Susitikimo metu kalbėta dėl vienos pedagogams atstovaujančios profesinių sąjungų atstovybės, kuri derėtųsi su Vyriausybės įgaliota Švietimo ir mokslo ministerija dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties, sudarymo.

„Septynios profesinės sąjungos turi sudaryti vieną jungtinę atstovybę deryboms su Švietimo ir mokslo ministerija. Sutarėme, kad derybos vyks vadovaujantis Premjero sudarytos darbo grupės išvadomis dėl socialinių pedagogų garantijų, švietimo finansavimo, mokyklų tinklo. Darbo grupė nuveikė didžiulį darbą, kai kurios nuostatos – pavyzdžiui, dėl klasės krepšelio, į pensiją išeinančių pedagogų užmokesčio fondo, - jau pradedamos įgyvendinti“, - sakė D. Pavalkis.

Kovą veiklą baigusi darbo grupė, kurioje dirbo ministerijų ir pedagogų profesinių sąjungų atstovai, sutarė, kad siekiant spręsti bendrojo ugdymo finansavimo klausimus turi būti tobulinama ugdymo finansavimo metodika. Finansavimas ugdymo procesui turi būti skaičiuojamas ne mokiniui, o klasei – t.y. mokinio krepšelį turėtų keisti klasės krepšelis.

Įkurtas lėšų fondas pedagogams, dėl pensinio amžiaus paliekantiems švietimo sistemą. Šiais metais tam skirta beveik 1,7 mln. Eurų.

Darbo grupė pasiūlė kasmet palaipsniui didinti auklėtojų ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimus, kol jie pasiektų kitų mokytojų darbo apmokėjimo lygį.

Kad finansiniai ištekliai būtų naudojami racionaliai, buvo sutarta tęsti mokyklų tinklo optimizavimą, griežčiau reglamentuoti klasių komplektavimą bei lėšų naudojimą mokyklų administravimui.

Siūlymus pateikusiai darbo grupei vadovavo ministras Dainius Pavalkis, joje dirbo Vyriausybės kanceliarijos, Socialinės apsaugos ir darbo, Finansų, Švietimo ir mokslo ministerijų atstovai bei socialinių partnerių – profesinių sąjungų – vadovai. 

Švietimo ir mokslo ministerijos 

Komunikacijos skyrius

El. p. info@smm.lt