Tinklalapio logotipas
Grįžti

15min.lt: Šiauliuose pirmą kartą Lietuvoje ims veikti pažangi neformaliojo švietimo apskaitos sistema
event 2015-05-18 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Spaudos apžvalga

15min.lt: Šiauliuose pirmą kartą Lietuvoje ims veikti pažangi neformaliojo švietimo apskaitos sistema
Lietuvoje kelius skinasi pažangi neformaliojo švietimo apskaitos sistema – nuo spalio 1 d., vaikai, eidami į muzikos, dailės ar kitus būrelius, naudosis elektroniniu moksleivio pažymėjimu. Teigiama, kad tai leis efektyviau administruoti popamokinei veiklai skirtas savivaldybių ir valstybės lėšas, o tėvams bei neformaliojo ugdymo specialistams – stebėti vaikų lankomumą.
 
Pirmoji šalyje eksperimentinę neformaliojo švietimo ir kitų mokamų paslaugų elektroninę apskaitą pradės naudoti Šiaulių miesto savivaldybė. Sistema jau įdiegta plaukimo mokykloje „Delfinas“ bei Šiaulių 1-ojoje muzikos mokykloje. Artimiausiu metu tokią neformaliojo švietimo apskaitos sistemą planuojama diegti Klaipėdoje bei kituose šalies miestuose.
 
„Ši sistema leis savivaldybei efektyviau administruoti neformaliajam ugdymui skirtas lėšas, jas aiškiai ir skaidriai apskaičiuoti bei paskirstyti. Tuo tarpu tėvai, galės matyti, kaip vaikai lanko būrelius ir taip geriau kontroliuoti jų popamokinę veiklą. Naudos turės ir neformaliojo švietimo įstaigos, kurioms kaip ant delno atsivers moksleivių lankomumo ir aktyvumo statistika, padėsianti tobulėti kuriant įvairias veiklas“, – aiškino sistemą sukūrusios UAB „UCS Baltic” atstovas, šio projekto vadovas Aleksas Sugintas.
 
Sistemos veikimo būdas – itin paprastas: eidami į neformaliojo ugdymo užsiėmimus, vaikai turės nuskanuoti elektroninį moksleivio pažymėjimą, taip sistemoje bus registruojamas kiekvienas apsilankymas bei jam skirtos lėšos iš savivaldybės ir valstybės biudžeto. Naujajai apskaitos sistemai reikalingi elektroniniai moksleivio pažymėjimus Šiaulių miesto savivaldybė jau dabar yra išdalinusi nemokamai.
 
UAB „Tavo mokykla“ pardavimų direktorės pastebėjimu, elektroninis moksleivio pažymėjimas nėra naujovė Šiauliuose – šešiose miesto mokykloje jau vykdomas projektas „A.mokykla“, kurio metu vaikai šiuo pažymėjimu naudojasi kaip elektroniniu raktu patekdami į mokyklą, atsiskaito už pietus valgykloje, pateikia jį bibliotekoje. „Dalis moksleivių pripratę su savimi turėti multifunkcinį elektroninį pažymėjimą, tad jiems neturėtų kilti sunkumų priprantant prie naujovės ir popamokinėje veikloje“, – sakė M. Čepė.
 
Šiaulių miesto savivaldybės duomenimis, neformaliajame vaikų švietime dalyvauja daugiau nei pusė visų miesto mokinių. Jų ugdymo reikmėms per metus iš savivaldybės skiriama per 3,5 milijono eurų, dar per 300 tūkst. eurų sudaro valstybės skirtos vadinamojo neformaliojo ugdymo mokinio krepšelio lėšos.
 
„Turėdami galimybę stebėti ir skirstyti, o pagal poreikį ir perskirstyti, lėšas neformaliajam ugdymui, įgyvendinsime principą „pinigai paskui vaiką“, turėsime savalaikius ir tikslius duomenis apie pasirinkusių lankyti tam tikrą neformaliojo švietimo įstaigą mokinių skaičių ir lankomumo dažnumą. Manome, kad visa tai padės pagerinti popamokinės veiklos situaciją mieste“, – sakė Šiaulių m. savivaldybės Švietimo skyriaus Veiklos analizės ir neformaliojo ugdymo poskyrio vedėja Asta Lesauskienė.
 
Populiariausios neformaliojo ugdymo veiklos Šiauliuose yra sportas ir menai – muzika, dainavimas, šokiai bei dailė. Neformaliuoju ugdymu užsiima 18 Šiaulių miesto savivaldybės biudžetinių įstaigų.
 
Pilotinį naujosios neformaliojo švietimo apskaitos sistemos projektą Šiauliuose įgyvendina įmonė UAB „UCS BALTIC, kuri yra maitinimo įstaigų automatizavimo lyderė Baltijos šalyse, ir Lietuvos mokyklose diegia praėjimo kontrolės, valgyklų automatizavimo IT sprendimus bei kitus sprendimus švietimo įstaigoms kartu su e-švietimo kompanijų grupe „TAMO grupė“, kuri taip pat sukūrė tokius e.švietimo produktus, kaip elektroninis TAMO dienynas, edukacinės internetinės sistemos egzaminatorius.lt bei e-pratybos.lt. „TAMO grupė“ kartu su UAB „UCS BALTIC“ vysto projektą „A. Mokykla“, kuris apima mokinio pažymėjimo funkcijų išplėtimą elektronine pinigine, elektroniniu raktu, viešojo transporto ir bibliotekos skaitytojo bilietu. Į šį projektą įsitraukusios ir penkios Šiaulių mokyklos. Jose „A. mokyklų“ privalumais moksleiviai pilnai galės naudotis nuo rugsėjo 1 d. Šis projektas įgyvendintas bendrovės „Geco investicijos“ lėšomis.