Tinklalapio logotipas
Grįžti

J. Bernatonis: Švietimo ir mokslo ministerija atsižvelgs į Vilniaus savivaldybės prašymus dėl mokyklų likimo
event 2015-05-21 domain Švietimo ir mokslo ministerija

J. Bernatonis: Švietimo ir mokslo ministerija atsižvelgs į Vilniaus savivaldybės prašymus dėl mokyklų likimo

Švietimo ir mokslo ministerija atsižvelgs į Vilniaus miesto savivaldybės prašymą akredituoti vidurinio ugdymo programą Vilniaus Tuskulėnų ir Mikalojaus Daukšos vidurinėse mokyklose. Tai šiandien lankydamasis šiose mokyklose sakė laikinai švietimo ir mokslo ministro pareigas einantis teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Po akreditacijos mokyklos galės veikti kaip „ilgosios“ gimnazijos, turinčios 1-12 klases.

„Susipažinęs su Vilniaus miesto savivaldybės argumentais dėl Tuskulėnų ir M. Daukšos mokyklų ir susitikęs su šių švietimo įstaigų bei vietos bendruomenių atstovais, priėmiau sprendimą leisti akredituoti dviejų mokyklų ugdymo programas. Toks sprendimas leis užtikrinti šių mokyklų vystymąsi, bus apsaugoti mokinių, jų tėvų ir mokytojų interesai“, - sako J. Bernatonis.

Pasak ministro, jau pritarta, kad nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. Tuskulėnų vidurinė mokykla taptų gimnazija, įgyvendinančia savitos pedagoginės sistemos – Humanistinės kultūros ugdymo menine veikla – elementus.

M. Daukšos vidurinei mokyklai bus suteikta galimybė ugdyti mokinius, turinčius išskirtinių gabumų matematikai, gamtos mokslams, technologijoms bei inžinerinei kūrybai ir tapti gimnazija, vykdančia specializuoto ugdymo krypties (pradinio, pagrindinio  ir vidurinio ugdymo kartu su inžineriniu ugdymu) programas.

Vadovaujantis 2011 m. priimta Švietimo įstatymo nuostata, iki 2015 m. rugsėjo 1 d. visos vidurinės mokyklos tampa arba keturmetėmis gimnazijomis, arba progimnazijomis ar pagrindinėmis mokykloms. Vadinamosios „ilgosios“ gimnazijos nuo 1 iki 12 klasės gali veikti tik vietovėse, kur yra viena mokykla. Mieste išlikti „ilgosiomis“ gimnazijomis galima tik įgyvendinant specializuoto ugdymo krypties programas, kurios yra skirtos gabiems mokiniams, arba savitos pedagoginės sistemos elementus turinčias programas. 

Komunikacijos skyrius
E.p.info@smm.lt
Tel. (8 5) 219 1253