Tinklalapio logotipas
Grįžti

Europos egzamino finale paaiškės geriausias Europos Sąjungos žinovas
event 2015-05-21 domain Ugdymo plėtotės centras

Europos egzamino finale paaiškės geriausias Europos Sąjungos žinovas

Šiemet jau šeštą kartą organizuojamame „Europos egzamine“ varžėsi beveik 25 000 dalyvių: 20 000 mokinių ir mokytojų, 1 500 įvairių organizacijų darbuotojų, daugiau kaip 3 000 dalyvių savo žinias pasitikrino socialiniame tinkle „Facebook“.

Geriausiai pasirodžiusieji pateko į „Europos egzamino“ pusfinalį, kuriame paaiškėjo 65 dalyviai, dalyvausiantys egzamino finale gegužės 22 d. Dar 10 dalyvių į finalą pateko per „Facebook“ programėlę.

Egzamino dalyviams sunkiausias klausimas, kaip ir pernai, buvo susijęs su ES geografija. Atsakyti, kiek geografinės Europos ploto užima Europos Sąjunga, nepadėjo net pasirenkami variantai su gana skirtingais dydžiais. Kad Europos Sąjunga užima apie pusę Europos žemyno ploto,atsakė tik kas penktas moksleivis ir kas ketvirtas iš organizacijų. Pats lengviausias klausimas – apie programą „Erasmus+“: net 82 proc. mokinių ir 88 proc. organizacijų atstovų teisingai atsakė, jog taip vadinasi 2014 m. ES pradėjusi veikti švietimo programa, kurios tikslas iki 2020 m. suteikti galimybę net 4 mln. europiečių mokytis, stažuotis, įgyti profesinės patirties arba savanoriauti užsienyje.

Gegužės 22 d. „Europos egzamino“ finale „Europos namuose“ susirungs moksleiviai ir jų mokytojai iš įvairių Lietuvos mokyklų. Bus aiškinamasi, kuriame universitete studijuoja geriausias Europos Sąjungos žinovas – čia varžysis VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto, KTU Europos instituto, Mykolo Romerio universiteto teisės fakulteto ir Šiaulių universiteto Viešojo administravimo akademinio centro studentai. Paaiškės, ar puikiai pirmuosiuose egzamino etapuose pasirodę ir į finalą patekę garbaus amžiaus – 68 ir 72 metų senjorai mes jaunimui iššūkį. Savo žinias finale pasitikrins ir nemažai valstybės tarnautojų iš Užsienio reikalų ministerijos, Finansų ministerijos bei Muitinės departamento ir įmonių „Litgrid“ ir ESTEP atstovai. Visą finalininkų sąrašą rasite: http://www.pazinkeuropa.lt/europos-egzaminas/paaiskejo-europos-egzamino-2015-finalo-dalyviai-1496.

Laimėtojams atiteks organizatorių įsteigti prizai – pažintinės kelionės į ES institucijas Briuselyje. Laikiusieji egzaminą socialiniame tinkle „Facebook“ turės galimybę laimėti planšetinį kompiuterį. Europos egzamino dalyvius ir nugalėtojus pasveikins Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovė dr. Natalija Kazlauskienė, Lietuvos Banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ir Finansų ministras Rimantas Šadžius.

„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Projekto partneriai – LR Švietimo ir mokslo, Finansų, Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos bankas, „Europe Direct“ informacijos centrai, Jaunimo Europos komanda, Ugdymo plėtotės centras. Informacinis projekto partneris – LRT radijas.

Gegužės 22 d. 12.15 – 13.15 val. „Europos egzamino“ finalas vyks Vilniuje, „Europos namų“ (Gedimino pr. 16, įėjimas iš Vilniaus g.) konferencijų salėje. Žurnalistai prieš ir po egzamino galės pakalbinti egzamino organizatorius.

„Europos egzamino“ interneto svetainė: http://www.pazinkeuropa.lt/europos-egzaminas

Daugiau informacijos:

Vytenis Kviklys, Vytenis.Kviklys@ec.europa.eu, tel. (8 5) 243 1283