Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kam reikalinga fizika?
event 2015-05-26 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Kam reikalinga fizika?

„Tai galimybė suvokti pasaulį“, – sako fiziką studijuojantis studentas Lukas. LRT laidoje iš laidų ciklo „Kam reikia?...“, skirtoje fizikai, apie tai kalba Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokytoja ekspertė Valentina Rakužienė, mokiniai, lazerinių technologijų kūrėjas. LRT laidą apie fiziką, žiūrėkite mūsų ministerijos interneto svetainėje http://www.smm.lt/web/lt/vaizdo_irasai/tv-laida-kam-reikia/lrt-laida-kam-reikia-fizika.

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija išskirtinė tuo, kad čia eksponuojama ir istorinė fizikai reikalinga įranga, kuriai apie 100 metų, ir naujausios skaitmeninės priemonės, su kuriomis per pamokas dirbama šiandien. „Mokome ir taip, kaip mokė dar Sokratas, nepamirštame ir gimnazijos įsigytų naujausių priemonių“, – pasakoja mokytoja V. Rakužienė.

Kam praverčia fizikos žinios, pavyzdžiais demonstruoja Evaldas Pabrėža, UAB „Integrated Optics“ direktorius. Vienas iš ambicingiausių pasaulyje garsių Lietuvos lazerinių technologijų kūrėjų ateities tikslų – sukurti prietaisą ligų diagnostikai.   

Gegužės 26 d. LRT eteryje 18.10 val. kviečiame žiūrėti naują laidą iš laidų ciklo „Kam reikia?...“. Šįkart siūloma tema apie tėvų bendradarbiavimą ir tai bus paskutinė ciklo laida.  

LRT trumpųjų laidų ciklas „Kam reikia?...“ transliuojamas pirmadieniais ir antradieniais nuo 18.10 val. Trumpųjų laidų ciklas siūlo atsakymus į klausimus, su kuriais susiduria mokiniai, tėvai ir mokytojai. Jau buvo transliuotos laidos apie informacines technologijas, dailę, ekonomiką, istoriją, lietuvių kalbą, priešmokyklinį ugdymą ir kt.

Laida, kurioje apie įvairių mokykloje ugdomų dalykų reikalingumą profesijose kalba įvairių sričių profesionalai, kuriama kartu su Švietimo ir mokslo ministerija. 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1253

El. paštas info@smm.lt