Tinklalapio logotipas
Grįžti

Obelių gimnazijos mokiniai džiaugiasi „Aktyvios klasės“ įranga
event 2015-05-28 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Obelių gimnazijos mokiniai džiaugiasi „Aktyvios klasės“ įranga

Gražų ir šiltą gegužės rytmetį Obelių gimnazijoje, trečiokų klasėje, tvyrojo neįprasta nuotaika. Atėjo ilgai laukta diena - „Aktyvios klasės“ atidarymo šventė.

Obelių gimnazijos trečios klasės mokiniai ir jų mokytoja Dalia Skeirienė dalyvavo „Tapk Aktyviąja klase“ konkurse, kurį organizavo leidykla „Šviesa“. Netrukus trečiokus pasiekė džiugi žinia, parengtas motyvacinis filmukas padėjo patekti į finalą. Mokiniai ir jų mokytoja buvo pakviesti į Litexpo rūmuose vykstančią parodą „Mokykla 2014“, kurios metu burtų keliu buvo laimėta 35 % nuolaida „Aktyvios klasės“ įrangai įsigyti, kurią sudaro viena naujausių skaitmeninio mokymo lentų - Promethean ActivPanel Touch 65 bei aktyvaus atsako sistema Promethean ActivExpression 2.

„Aktyvi klasė“ – tai sprendimas, kurį jau naudoja daugiau nei 70 Lietuvos mokyklų. Mokytojai tvirtina, kad pamokoms pasiruošti ir jas vesti yra lengviau, o vaikams mokytis tokioje klasėje – smagiau, įdomiau ir naudingiau. Leidyklos „Šviesa“ „Aktyviosios klasės sprendimas“ bendradarbiaujant su „Alma litera sprendimai“, Ugdymo plėtotės centru, Mykolo Romerio universitetu bei projekto įrangos tiekėju „Promethean“ siekia susieti interaktyviąsias mokymo priemones su leidyklos aktyviuoju turiniu. Šį sprendimą įsigijusios Lietuvos mokyklos yra aprūpinamos „Promethean“ technika bei leidyklos „Šviesa“ interaktyviuoju turiniu, o jų mokytojai dalyvauja technologiniuose ir metodiniuose mokymuose, taip pat yra visus metus konsultuojami bei turi galimybe dalyvauti „Aktyvios klasės“ mokytojų bendruomenės veiklose. 

Obelių gimnazijoje, trečiokų klasėje, interaktyviosios klasės sistema sudaryta iš kompiuterio, interaktyviosios lietimui jautrios mokyklinės lentos, skaitmeninių pamokų komplekto, greitojo atsako sistemos pultelių. Vienas svarbiausių „Aktyvios klasės“ priedų – 22 greito atsako pulteliai. Mokytojas kompiuteriu gali išsiųsti anketinius, testo, kontrolinio darbo klausimus į šiuos pultelius, o kiekvienas moksleivis, pasirinkęs atsakymo variantą, gali į šiuos klausimus atsakyti. Visi surinkti rezultatai parodomi kompiuteryje ir lentoje, kurioje galima stebėti, kurie moksleiviai jau atsakė, kurie dar ne, kokie yra apklausos rezultatai. Surinktus rezultatus galima išsaugoti, atspausdinti ir papildyti mokinio aplankus. Pulteliais galima ne tik pasirinkti prašomą variantą, bet ir surinkti tekstinį atsakymą. Į „Aktyviosios klasės sprendimą“ įeina interaktyvios pamokos, kurios kuriamos „Active Inspire“ programa. Mokytojai, baigę darbo su šia programa mokymus, gali ne tik pasinaudoti „Šviesos“ sukurtomis interaktyviomis pamokomis, bet ir kurti jas patys, dalintis patirtimi virtualioje „Aktyvios klasės“ bibliotekoje. Mokytojams suteikiamos specialistų konsultacijos, rekomendacijos bei tarpusavio pagalba.

Į Obelių gimnazijos „Aktyvios klasės” atidarymo šventę susirinko Rokiškio mero patarėjas Albinas Urbonas, Rokiškio švietimo vedėjo pavaduotoja Rita Elmonienė ir rėmėjai, kurie padėjo įgyvendinti trečiokų svajonę, tai UAB „Irdaiva“direktorius Irmantas Kubilius, UAB „Alfa idėjos“ direktorius Algirdas Seibutis, kooperatinės bendrovės „SV Obeliai“ direktorius Henrikas Ainauskas ir AB „Obelių spirito varykla“ direktorius Povilas Stumbrys.

„Aktyviąją klasę“ atidarė Obelių gimnazijos direktorius Jonas Bulovas.  Simbolinė juostelė naujoje, interaktyvioje lentoje buvo „perkirpta“, vienu Direktoriaus palietimu -  juostelė išnyko, o vietoj jos atsivėrė užrašas “Aktyvios klasės sprendimas”.

„Alma Litera sprendimai” švietimo projektų vadovė Lina Sergejevienė Obelių gimnazijos direktoriui Jonui Bulovui ir mokytojai Daliai Skeirienei įteikė simbolinę kabineto užrašo lentelę, žyminčią, kad ši klasė - Aktyvioji. Švietimo projektų vadovė pristatė Aktyviosios klasės galimybes. Klasės mokytoja Dalia vedė pamoką naudojant AktivIspire programą bei aktyvaus atsako pultelius. Aktyvaus atsako pultelius išbandė ir svečiai, kuriuos, kaip naudotis pulteliais mokė mažieji trečiokai.

Mykolo Romerio universiteto Edukologijos instituto mokslininkų atliktame „Aktyvios klasės sprendimo“ mokslinio tyrimo išvadose teigiama, kad naudojant interaktyvias mokymo priemones pavyksta lengviau sutelkti mokinių dėmesį, pamokoje vyrauja darbinė atmosfera, padeda geriau organizuoti mokytojo ir mokinio tarpusavio darbinius ryšius, kad pasikeičia mokytojo veikla, jo veiklos svorio centru tampa jau nebe pati pamoka, bet detalus pasiruošimas jai. Mokytojui belieka kūrybiškai, lanksčiai, derinat prie klasės mokinių mokymosi stiliaus, atsirinkti ir susidėlioti parengtą mokomąją aplinką.

Obelių gimnazijos bendruomenė didžiuojasi, kad šiandien yra vienintelė rajone mokykla, kurioje atidaryta „Aktyvi klasė“, kad sudaryta galimybė mokinius mokyti patraukliau, inovatyviau, dėkingi rėmėjams, kuriems ne vis vien, kaip ir kokioje aplinkoje yra ugdomi vaikai.