Tinklalapio logotipas
Grįžti

15min.lt: „Kam to reikia?“: mokiniai vienai dienai taps žinomų profesionalų šešėliais
event 2015-06-01 domain Švietimo informacinių technologijų centras

15min.lt: „Kam to reikia?“: mokiniai vienai dienai taps žinomų profesionalų šešėliais
Ar manote, kad žurnalistai visą darbo dieną praleidžia bendraudami su įdomiais žmonėmis, o banko atstovai – skaičiuodami pinigus? Ir ką veikia biotechnologijų mokslininkai bei įvairių verslo idėjų autoriai? Kiekvienas savaip įsivaizduojame, ką įvairių sričių specialistai gali veikti darbe – bet ne visada galime būti teisūs.
 
Profesinės savanorystės iniciatyva „Kam to reikia?!“ kartu su naujienų portalu 15min.lt ketvirtus metus iš eilės kviečia šalies moksleivius dalyvauti Šešėliavimo konkurse.
 
Moksleiviai turės galimybę praleisti dieną su įvairių sričių atstovais ir sužinoti, ką jie veikia darbe.
 
 „Mokykloje vaikai pradeda svarstyti, kokią specialybę pasirinkti. Pirmieji norai dažnai būna utopiniai – nuo kosmonauto iki cirko akrobatės, tačiau net ir jie gali išsipildyti, tiesa?
 
Mūsų tikslas yra supažindinti mokinius su keturių skirtingų sričių atstovais ir parodyti jų darbo kasdienybę. Konkurse dalyvaujantys praktikai – mokslininkas, verslo savininkas, žurnalistė ir banko atstovė – moksleiviams suteiks unikalią galimybę praleisti dieną drauge, jų darbo aplinkoje“, – šešėliavimo idėją  pristato „Kam to reikia?!“ atstovė Rūta Radzevičiūtė.
 
Šiemet LRT laidų vedėja Rita Miliūtė ją lydėsiantį moksleivį supažindins su TV žurnalistikos virtuve.
 
O apie siekį grįžti į Lietuvą ir dirbti biotechnologijos mokslo srityje pasakos Daumantas Matulis.
 
Kaip įvairias kulinarines idėjas paversti sėkmingais projektais, atskleis kulinaras, „Virtuvės mitų griovėjų“ komandos narys Alfas Ivanauskas.
 
„Swedbank“ Personalo departamento vadovė Milda Autukaitė papasakos, kokie kriterijai keliami banko darbuotojams ir kaip galima sukurti geriausią darbo aplinką.
 
Būdami „šešėliais“ vaikai turi puikią progą praleisti dieną su pasirinktu specialistu ir iš arti pamatyti jo darbą, užduoti jiems rūpimų klausimų ir netgi padėti įgyvendinti keletą užduočių. Anot konkurso organizatorių, ši patirtis vėliau jiems pravers renkantis savo ateities specialybę.
 
Dalyvauti gali kiekvienas
 
Dalyvauti konkurse gali kiekvienas Lietuvos moksleivis. Tereikia „Kam to reikia?!” komandai atsiųsti el. laišką, kuriame būtų nurodytas dalyvio vardas, pavardė, amžius ir miestas. Taip pat reikia parašyti motyvacinį laišką ir atsakyti į paprastą klausimą: „Kodėl norite praleisti dieną su pasirinktu profesionalu?”.
 
Kad būtų lengviau nuspręsti, kieno „šešėliu“ dalyviai nori tapti, kelias ateinančias savaites portale 15min.lt bus skelbiami interviu su konkurse dalyvaujančiais profesionalais.  
 
Moksleiviai kviečiami registruotis iki birželio 21 dienos el. paštu info@kamtoreikia.lt. Konkurso nugalėtojai bus paskelbti birželio 23 dieną. Konkurse gali dalyvauti bet kokio amžiaus moksleiviai. Šešėliavimas vyks Vilniuje.