Tinklalapio logotipas
Grįžti

alfa.lt: Steponavičius: mokinių ir jų tėvų negalima pašalinti iš mokyklų vadovų atrankos proceso
event 2015-06-08 domain Švietimo informacinių technologijų centras

alfa.lt: Steponavičius: mokinių ir jų tėvų negalima pašalinti iš mokyklų vadovų atrankos proceso
Liberalas Gintaras Steponavičius siūlo priimti Švietimo įstatymo pataisas, įtvirtinančias, kad mokyklos bendruomenės nariai – mokiniai, jų tėvai ir mokytojai – yra visaverčiai švietimo įstaigų valdymo proceso dalyviai.
 
Atsižvelgiant į Seime užregistruotą įstatymo projektą, bendruomenės narių dalyvavimas užtikrinamas sprendžiant svarbiausius mokyklos gyvenimo klausimus, įskaitant mokyklos vadovų skyrimo procesą.
 
Liberalas G. Steponavičius pataisas pateikė dėl to, kad buvęs šalies švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, prieš pasitraukdamas iš pareigų, pasirašė įsakymą, kuriuo vienašališkai keičiama konkursų į mokyklų vadovus tvarka, atverianti kelią politizuoti šalies švietimo įstaigas ir eliminuojanti mokyklų bendruomenių dalyvavimą. Numatyta, kad šis įsakymas pradės galioti 2015 m. birželio mėn. pabaigoje.
 
„Todėl raginu ilgai nelaukiant priimti įstatymo pataisas, kad ateityje joks švietimo ir mokslo ministras negalėtų lengva ranka savo paties įsakymais nušalinti moksleivių, jų tėvų ir mokytojų nuo mokyklos valdymo reikalų.
 
Privalome įtvirtinti, kad mokyklų valdymas būtų skaidrus, depolitizuotas ir kuo labiau savarankiškas. Švietimo įstatymo pataisos – viena iš priemonių, leisiančių to pasiekti“, – teigia G. Steponavičius.
 
Liberalo teigimu, tokie įsakymai kaip pasirašytasis buvusio ministro D. Pavalkio yra šiurkštus bandymas naikinti mokyklų savivaldą ir Lietuvoje jau pasiteisinusį ugdymo įstaigų vadovų atrankos modelį. Nuo 2011 metų galioja švietimo ir mokslo ministro pareigas ėjusio G. Steponavičiaus inicijuota ir patvirtinta mokyklų vadovų skyrimo tvarka, įtraukianti ir mokinių tėvus, mokinius bei mokytojus. Tokiu būdu jau atrinkta ir paskirta apie 200 mokyklų vadovų.
 
„Aukščiausių įvertinimų sulaukiančios valstybės švietimo srityje į sprendimų priėmimą kuo plačiau įtraukia tėvus, mokinius ir mokyklos atstovus. Tyrimais įrodyta, kad mokyklų bendruomenių dalyvavimas turi itin didelę reikšmę ugdymo kokybei. Aktyvus ir lygiavertis moksleivių bei tėvų įsitraukimas dažnai lemia geresnius ugdymo rezultatus“, – sako G. Steponavičius.
 
Skaidrumą renkant ugdymo įstaigų vadovus palaiko ir kreipimąsi į šalies vadovus pasirašė Lietuvos tėvų forumas, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Lietuvos moksleivių sąjunga, Tėvų pedagogų sąjūdis ir kitų organizacijų atstovai.
 
Gintaras Steponavičius, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotojas