Tinklalapio logotipas
Grįžti

Berlyno gyventojai turės progą susipažinti su lietuvių kalba
event 2015-06-10 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Berlyno gyventojai turės progą susipažinti su lietuvių kalba
 

 

Birželio 13 d. Humboldtų universitete Berlyne rengiama tradicinė „Ilgoji mokslų naktis“, kurios metu bus pristatoma ir lietuvių kalba. Per šį renginį, kuris atviras visiems berlyniečiams ir miesto svečiams, vyks tradiciniai užsienio kalbų kursai, o šių metų programoje pirmą kartą bus ne tik pristatyta lietuvių kalba, tačiau ir suteikta galimybė jos truputį pramokti.

Su mūsų kalba supažindins, apie jos istoriją ir išskirtinumą papasakos šeštadieninės Berlyno lietuvių mokyklėlės mokytoja Jurgita Kuolaitė bei vizituojanti Berlyno Humboldtų universiteto lietuvių kalbos profesorė habil. dr. Christiane Schiller.

Lietuvių kalbos pamokas Humboldtų universitete vyksiančioje „Ilgoje mokslų naktyje“ inicijuoja universiteto Lituanistikos studijų centras, kuriam vadovauja naujoji Vokietijos baltistų susivienijimo pirmininkė habil. dr. Christiane Schiller. Centrą remia Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija, jis buvo įsteigtas 2014 m. Čia studijuojantys ne tik lanko lietuvių kalbos ir vertimų kursus, tačiau gali prisidėti ir prie Mažosios Lietuvos enciklopedijos vertimo, kuris vokiečių kalba turėtų būti pristatytas 2017 m. vyksiančioje Tarptautinėje Leipcigo knygų mugėje.  

„Ilgoji mokslų naktis“ – tai kasmetinis Berlyno renginys. Jame dalyvauja universitetai, kitos aukštosios mokyklos, mokslinių tyrimų institucijos. Jo tikslas – visuomenei pristatyti akademinių institucijų darbą, mokslinius tyrimus ir jų rezultatus. Berlyno miesto gyventojai ir jo svečiai turi išskirtinę progą aplankyti laboratorijas, dalyvauti paskaitose ir seminaruose, susipažinti su įvairiomis kalbomis.

Kas susidomėjo ir tuo metu bus Berlyne, – lietuvių kalbos pamokos birželio 13 d. prasidės 21 val. Humboldtų universitete (Unter den Linden nr. 6, D- 10117, vakarinis pastatas, 1.OG. 2095 auditorija).