Tinklalapio logotipas
Grįžti

alfa.lt: Vasarą vaikai kviečiami praleisti su elektronine knyga
event 2015-06-11 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Spaudos apžvalga

alfa.lt: Vasarą vaikai kviečiami praleisti su elektronine knyga
 Omnitel“ užsakymu atliktos apklausos duomenimis, beveik 20% moksleivių ir net 30% suaugusiųjų per metus teperskaito 1–3 knygas.

 Kita vertus, daugiau nei 40% respondentų imtų į rankas elektroninę knygą, jei ši būtų nemokama. Įvertinusi tokias tendencijas, telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ kartu su internete atgimusia „Vyturio leidykla“ visiems „Omnitel“, „Omnitel Extra“ ir „EŽIO“ klientams ištisą vasarą siūlo daugiau kaip 100 nemokamų e. knygų.

 Naujosios virtualios bibliotekos siekis – užpildyti lietuviškų elektroninių knygų vakuumą, kuris ir lemia menką e. knygų skaitomumą šalyje.

 Šiuo metu jau per 100 rinktinių e. knygų po savo sparnu glaudžiantis „Vyturys“ bibliotekos lentynas pildo itin kruopščiai – kiekvieną kūrinį atrenka vaikų bei jaunimo literatūros ekspertai ir patys vaikai.

Planuojama, kad ateityje šis sąrašas ženkliai išaugs.

 2001 m. kuriam laikui pritilęs „Vyturys“ daugeliui lietuvių vis dar asocijuojasi su geriausia Lietuvos ir pasaulio literatūra jaunimui. Dabar „Vyturys“ atgimsta moderniomis įsielektrinusiomis plunksnomis, tačiau su tuo pačiu kokybišku, laiko patikrintu ir legaliu turiniu. Mūsų interneto bibliotekoje literatūra aiškiai suskirstyta pagal amžiaus grupes, o didžiąją dalį e. knygų sudaro skaitiniai iš literatūros klasikos aukso fondo“, – sako „Vyturio“ atkūrėjas Arūnas Šileris.

 Šiomis dienomis „Omnitel“, „Omnitel Extra“ ir „EŽIO“ abonentai el. paštu ir trumposiomis žinutėmis gaus unikalų kodą. Jį aktyvavę interneto svetainėje www.vyturys.lt, jaunieji skaitytojai bei jų tėveliai iki pat rudens savo išmaniuosiuose telefonuose, planšetėse bei kompiuteriuose su interneto ryšiu nemokamai mėgausis nemaria lietuvių ir užsienio rašytojų klasika.

 „Šiuo projektu kviečiame vaikus ir jaunimą iš naujo atrasti knygas jiems priimtiniausiu pavidalu – išmaniųjų ekranuose. Svarbu jaunuoliams parodyti, kad išmaniuosius įrenginius bei mobilųjį internetą galima naudoti kuo įvairiausiais tikslais – ne tik naršymui ar žaidimams“, – teigia „Omnitel“ Paslaugų privatiems klientams vadovė Lina Galatiltė.

 Dauguma apklaustųjų didžiausiais e. knygų privalumais įvardija galimybę jas „Skaityti kada nori ir kur nori“ ir važiuojant atostogauti viename įrenginyje „Pasiimti visą biblioteką“. Tad „Omnitel“ klientams, trokštantiems šią vasarą savo įrenginyje mėgautis kūriniais nuo „Harkos“ iki „Dievų miško“ ir nuo „Drakulos“ iki „Romeo ir Džuljetos“, tereikės mobiliojo interneto.

 Norintys pasklaidyti e. knygas, tai galės padaryti ne tik gamtoje ar kelyje, bet ir specialiose skaitymo zonose „Omnitel“ salonuose Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Mažeikiuose.