Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministrė pakvietė studentus kartu spręsti akademinei bendruomenei svarbias problemas
event 2015-06-11 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Ministrė pakvietė studentus kartu spręsti akademinei bendruomenei svarbias problemas
 

 Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, susitikusi su Lietuvos studentų sąjungos atstovais, aptarė kovos su akademiniu nesąžiningumu, doktorantų stipendijų kėlimo, spartesnės studentų bendrabučių renovacijos ir kitus akademinei bendruomenei aktualius klausimus. Ministrė pakvietė studentus prisijungti prie savo visuomeninių padėjėjų komiteto.

Švietimo ir mokslo ministrė pažymėjo akademinio sąžiningumo svarbą. „Akademinis sukčiavimas yra didelė blogybė ne tik dėlto, kad nesimokantys studentai gali gauti geresnį pažymį nei tas, kuris sąžiningai mokosi. Dar blogiau, kad toks žmogus manys, jog per gyvenimą galima eiti pamynus bet kokias vertybes, viską perkant. Su tuo būtina kovoti“, – sakė ministrė A. Pitrėnienė.

Ministrė pabrėžė būtinybę spręsti mažų doktorantų stipendijų klausimą. Pasak A. Pitrėnienės, gabiems jaunuoliams reikia sudaryti sąlygas, kad jie galėtų atsidėti mokslui, nes doktorantai yra Lietuvos mokslo ateitis.

Švietimo ir mokslo ministrė išreiškė viltį, kad sparčiau vyks studentų bendrabučių renovacija. „Tam dėmesys tikrai bus skirtas, nes tai jūsų namai, kurie turi būti jaukūs, patogūs ir europietiški. Į šių problemų sprendimą aktyviai įsitraukus Premjerui, tikiuosi pozityvių poslinkių“, – sakė A. Pitrėnienė. Susitikime aptarta galimybė aukštųjų mokyklų bendrabučių renovacijai naudoti energijos taupymo programos lėšas.

Ministrė A. Pitrėnienė studentus pakvietė siūlyti savo atstovus į visuomeninius patarėjus. „Noriu sudaryti ministro visuomeninių padėjėjų kabinetą iš visų socialinių partnerių – moksleivių, studentų, tėvų, kad galėčiau išgirsti visų požiūrius. Man labai svarbu su jumis pasitarti priimant jūsų gyvenimui svarbius sprendimus“, – susitikime su studentais pabrėžė ministrė A. Pitrėnienė.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt