Tinklalapio logotipas
Grįžti

Sumani specializacija: mokslo idėjos gali reikšmingai paveikti ekonomiką
event 2015-06-12 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Sumani specializacija: mokslo idėjos gali reikšmingai paveikti ekonomiką

 Šiandien Lietuvoje oficialiai paskelbtas sumanios specializacijos startas. Kaip pabrėžė švietimo ir mokslo ministrė Svetlana Kauzonienė Vyriausybės rūmuose surengtoje tarptautinėje konferencijoje, sumani specializacija – tai Lietuvos verslo planas ir istorinė galimybė mokslui ir verslui bendradarbiaujant tapti aukštųjų technologijų šalimi.

„Su dideliu pasididžiavimu norėčiau pranešti, kad Lietuva praktiškai yra pirmoji šalis Europoje, kurios sumanios specializacijos strategija aprobuota europiniu lygiu. Europos Komisija maždaug prieš mėnesį pripažino Lietuvos išankstinių sąlygų įvykdymą, taip atverdama mums vartus į kitą etapą,  – sakė dr. S. Kauzonienė. – Bendromis pastangomis pirmą kartą Lietuvos istorijoje nustatėme bendras mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų prioritetines kryptis ir jų įgyvendinimo strategiją.“

Kaip pabrėžė švietimo ir mokslo viceministrė, sumani specializacija – tai Lietuvos verslo planas, nusakantis, į ką Lietuva turi investuoti, kad gautų didžiausią grąžą ir naudą ekonomikai. Tai istorinė galimybė sukoncentruoti dėmesį į mokslo kokybės bei mokslo ir verslo partnerystės stiprinimą, pritraukti užsienio kapitalą bei pasaulinio lygio mokslo ir verslo lyderius.

„Jeigu mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros sistemą palyginsime su kalnų grandine, sumanią specializaciją galima prilyginti aukščiausioms jos viršukalnėms, kurios išsiskiria kitų kalnų fone. Žinome, kad ne bet kas gali į jas įkopti, žinome, kiek žmonių ir materialinių resursų reikia sutelkti, kad geriausiai pasirengusiems pavyktų viršūnę pažymėti vėliavėle. Sumaniosios specializacijos alpinistų tikslas – iškelti Lietuvos trispalvę, kad ji būtų matoma virš kalnyno“, – sakė viceministrė S. Kauzonienė.

„Ko gero, visi esate girdėję apie drugelio efektą, reiškiantį, kad mažas drugelis plasnodamas sparnais Indonezijoje, cirkuliuojant oro srovėms, gali sukelti uraganą Amerikoje. Taip pat ir idėja, šiandien gimusi mokslininko galvoje, gali labai reikšmingai paveikti ekonomiką po kelių ar netgi po šimto metų, – akcentavo švietimo ir mokslo viceministrė. – Dabar, kai turime galimybes bei finansinius įrankius sutelkti dėmesį į mokslo kokybės stiprinimą ir į mokslo žiniomis grįstas inovacijas, sėkmingai galime tapti išskirtiniais paveikdami pasaulio mokslinių tyrimų erdvę.“

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt