Tinklalapio logotipas
Grįžti

Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė numato korekcijas skiriant mokyklų vadovus; laikinai direktorius galėtų dirbti ne ilgiau kaip metus
event 2015-06-16 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė numato korekcijas skiriant mokyklų vadovus; laikinai direktorius galėtų dirbti ne ilgiau kaip metus

Mokyklų vadovų skyrimas turėtų vykti sparčiau, sakė šiandien švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė lankydamasi Nacionalinėje mokyklų vertinimo agentūroje.

„Darysime teisės aktų pakeitimus, kad laikinasis direktorius galėtų dirbti ne ilgiau kaip vienerius metus. Per tuos metus privalėtų būti paskelbtas konkursas, įvertintos pretendentų kompetencijos, išrinktas vadovas. Direktoriaus reikšmė mokyklos veiklai labai svarbi: nuo direktoriaus darbo priklauso mokyklos organizacijos kultūra, strateginiai tikslai, kolektyvo mikroklimatas, ugdymo kokybė, mokinių pasiekimai. Jei vadovas geras - įstaiga klesti. O jei metų metais vadovauja laikinasis direktorius, tikėtis esminių organizacijos pokyčių, rezultatų yra nerealu“, - sakė A. Pitrėnienė.

Ministrė paprašė Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros didinti veiklos apimtis, kad būtų greičiau, nelaukiant kelis mėnesius, įvertintos pretendentų į mokyklų vadovus kompetencijos ir savivaldybės galėtų rengti konkursus.

Vakar susitikusi su savivaldybių merais ministrė kėlė problemą dėl didelio skaičiaus švietimo įstaigų vadovų, laikinai einančių pareigas, ir paprašė nedelsti rengti konkursų, siųsti pretendentus kompetencijų vertinimui į Nacionalinę mokyklų vertinimo agentūrą.

Pagal galiojančią tvarką, Nacionalinėje mokyklų agentūroje vertinamos visų kandidatų į švietimo įstaigų vadovus kompetencijos. Peržengusieji numatytą kompetencijų įvertinimo ribą pretendentai dalyvauja mokyklos savininko – savivaldybės – organizuojamame konkurse mokyklos direktoriaus vietai užimti. 

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Tel. (8 5) 219 1235
El. paštas info@smm.lt