Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministrė A. Pitrėnienė: ministerija padarys viską, kas įmanoma, kad būtų rastas sprendimas dėl vairuotojų iš trečiųjų šalių
event 2015-06-26 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Ministrė A. Pitrėnienė: ministerija padarys viską, kas įmanoma, kad būtų rastas sprendimas dėl vairuotojų iš trečiųjų šalių

 Švietimo ir mokslo ministerijos, Susisiekimo ministerijos atstovai, profesinio mokymo teikėjai susitiko su “Linavos” vežėjų  atstovais dėl iš užsienio atvykstančių vežėjų mokymo ir pažymėjimų, suteikiančių teisę ES šalyse vežti keleivius ir krovinius, išdavimo.

„Šio klausimo sprendimas apima ne vien Švietimo ir mokslo ministerijos kuruojamą sritį, tai- tarpinstitucinė problema. Tačiau ministerija per artimiausią laiką padarys viską, kas įmanoma, savo srityje, kad būtų rastas sprendimas, mažinantis biurokratines kliūtis ir priimtinas visoms suinteresuotoms pusėms: kad vežėjų įmonėms būtų sudarytos palankios galimybės veikti ir kad nenukentėtų Lietuvos vairuotojai,“- sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

“Linava” norėtų, kad įgyti šį formalaus mokymo pažymėjimą, kuris privalomas pagal  Saugaus eismo automobilių keliais įstatymą, galėtų ir asmenys, neturintys leidimo gyventi Lietuvoje. Tuo tarpu Švietimo įstatyme įtvirtinta, jog trečiųjų šalių piliečiams formalusis mokymas gali būti teikiamas tik turint laikiną ar nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje. Pastarojo vairuotojai iš trečiųjų šalių paprastai neturi, tik leidimą dirbti Lietuvos Respublikoje ir daugkartinę vizą.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

E.p.info@smm.lt

Tel. (8 5) 219 1253