Tinklalapio logotipas
Grįžti

Diplomuota antroji švietimo lyderystės magistrų laida
event 2015-06-29 domain Švietimo aprūpinimo centras

Diplomuota antroji švietimo lyderystės magistrų laida

2015 m. birželio 19 d. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete projekto „Lyderių laikas 2“ „Švietimo lyderystės“ studijų programos 67 antrosios laidos ir 6 pirmosios laidos absolventams įteikti magistro diplomai.

Susirinkusius į diplomų įteikimo šventę netradiciškai pasveikino ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius ir vienas šių studijų dėstytojų dr. Alfredas Chmieliauskas: „Tokios kalbos diplomų įteikimo proga paprastai skirtos gražiai palydėti į tariamą nežinomybę, kuri prasideda už universiteto sienų. Tačiau labai sunku tokią kalbą sakyti švietimo sistemos profesionalams, kurie ir patys sako, ir girdi tokias kalbas bent kartą per metus. Ir diplomas nebe pirmas, ir ta nežinomybė ne tokia jau didelė. Todėl šiandien noriu į Jus kreiptis visų pirma kaip į kolegas“, – savo kalbą pradėjo rektorius ir pakvietė magistrantus diskusijai apie mūsų visų bendrą švietimo sistemą, ragino dar kartą trumpai pagalvoti, kuo gyvena ši sistema, kuri visiems susirinkusiems ilgesnį ar trumpesnį laiką apibrėžia profesinį gyvenimo kontekstą.

LR Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centro direktoriaus pavaduotoja, projekto „Lyderių laikas 2“ vadovė Rasa Šnipienė su jauduliu ir nuoširdžiu pasididžiavimu kalbėjo: „Šiuo metu skaitau Tomo Sakalausko knygą „Kelionė“ apie iškilų mūsų išeivijos dailininką Vytautą Kazimierą Jonyną. Kai jis jaunas baigė mokslus Paryžiuje, jo paklausė, mano galva, genialaus klausimo: „Ką Jums davė ir ko neatėmė Paryžius?“. V.K. Jonynas atsakė: „Paryžius man davė mastelį. Paryžius plėtė horizontą. Tai – galimybių miestas. Gali įžvelgt, o įžvelgęs suprast. Kai ką nors supranti nusidriekia horizontas, nauji keliai atsiveria“. Skaitydama buvau sukrėsta šių žodžių ir pagalvojau: jeigu po dvejų, penkerių ar dešimties metų kažkas iš mūsų gausaus projekto dalyvių rato pasakys, kad „Lyderių laikas“ man davė mastelį, plėtė horizontą, atvėrė naujus kelius, tiek projekto rengėjai, tiek įgyvendintojai tikrai bus pasiekę labai didelį savo tikslą“.

10425004 999026213463252 8344124345704649848 n 

Mokyklų tobulinimo centro direktorė Eglės Pranckūnienė, išreiškusi didžiulę padėką ISM Vadybos ir ekonomikos universitetui, kreipėsi į magistrantus: „Šiandien labai svarbu pagalvoti ne tik apie save, apmąstant „ką aš padariau“, bet taip pat pagalvoti ir apie visus kitus, kurie Jums sukūrė šią galimybę. Jūs turėtumėte būti labai laimingi, kad likimas Jums pasiūlė šią galimybę ir Jūs ja pasinaudojote. Bet tam, kad tokia galimybė atsirastų vyko didžiulis daugybės žmonių darbas, todėl taip pat yra ir dideli lūkesčiai Jūsų atžvilgiu. Tai buvo didžiulė investicija į Jus ir mes labai tikimės, kad Jūsų mokiniai, Jūsų kolegos, bendradarbiai – visi žmonės su kuriais Jūs kartu dirbote, o taip pat ir visa švietimo sistema gaus naujų idėjų ir įsitraukimo“, – vylėsi E. Pranckūnienė ir pridūrė: „Taip pat noriu palinkėti, kad Jūs neprisirašytumėte sau lyderio etiketės, o būtumėte tais, kurie padėtų aplink Jus esantiems jaustis lyderiais. Linkiu Jums būti tais, kurie atveria galimybes, kelia pamatinius klausimus ir savo gyvenimą grindžia pačiomis svarbiausiomis vertybėmis. Tikimės, kad Jūs būsite visada matomi švietimo viešojoje erdvėje ir Jūsų balsas bus visada girdimas“.

Švietimo lyderystės programos dėstytojas doc. dr. Aurimas Juozaitis pirmiausiai pasveikino magistrantų šeimas, artimuosius, brangiausius žmones už sudarytą galimybę jiems studijuoti, už palaikymą, supratingumą ir kantrybę. Vėliau, sveikindamas magistrantus už jų ištvermę ir atkaklumą,dėstytojas sakė: „Jūs jau buvote mokytojais, bet dabar tapote dar labiau mokytojais (lot. magister –mokytojas). Mokytojas yra labai svarbus kiekvieno žmogaus gyvenime. Mes puikiai žinome, kad mokytojas labiausiai moko savo pavyzdžiu – savo elgesiu, savo darbais ir ypatingai tuomet, kai jo veiksmai nesiskiria nuo to, ką jis deklaruoja ir sako. Mano palinkėjimas Jums: išlikite ištikimi tam, kam Jūs pasiryžote, būkite savo veiksmų tiesoje! Nes mokytojas meluoja, jei jis nesimoko, savo pavyzdžiu nerodo, kaip galima mokytis, kaip galima įveikti sunkumus, kaip galima išspręsti praktinius klausimus, kaip galima giliau pasižiūrėti į klausimus, kurie atrodo ne tokie gilūs, bet pamatyti už to slypinčius žymiai didesnius. Jei tik deklaruoji labai gražius dalykus, bet tai nedera su tuo, kaip tu gyveni, elgiesi, veiki – meluoji. O tuomet blėsta švietimo, mokytojo autoritetas. Todėl savo asmeniniu pavyzdžiu ir savo pasiryžimu, kurį Jūs jau įrodėte, būkite šio autoriteto ugdytojais bei stiprintojais“.

053 

„Sakoma, kad lyderiais gimstama, tačiau esama tokių projektų, kurie žmones įkvepia, uždega, veda ir motyvuoja ir yra tokių mokyklų, kuriose lyderystės galima išmokti. Šiandien mes matome du komponentus viename: mūsų įkvėpėjus –„Lyderių laiko“ komandą ir mūsų mokytojus – ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą. Kaip sakė Mestrijus Plutarchas, mokynys nėra indas, kurį reikia pripildyti, o fakelas, kurį reikia uždegti. Aš nuoširdžiai tikiu, kad „Lyderių laikas“ yra dabarties ir ateities lyderių liepsna, o ISM – ne tik verslo, bet ir švietimo lyderių mokykla“, – sakė Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos direktorius, pirmosios švietimo lyderystės studijų laidos absolventas ir grupės seniūnasJonas Petkevičius, po kurio sveikinimo žodžio buvo iškilmingai įteikti diplomai naujiesiems švietimo lyderystės magistrantams.

Diplomuotus magistrus pirmoji pasveikino grupės seniūnė, Kauno Jurgio Dobkevičiaus vidurinės mokyklos direktorė Lina Viršilienė: „Leiskite visus Jus pasveikinti šią akimirką, nes joje yra dalis mūsų visų gyvenimo prasmės... Martinas Buberis yra sakęs, jog „Tikras gyvenimas – yra susitikimas“. Šis susitikimas mums prasidėjo „Lyderių laiko“ projekto pakvietimu lyderystės studijų iššūkiui, ISM universitetas priėmė į savo studijų programą; mumis pasitikėjo ir į mus investavo Europos sąjunga, Lietuvos valstybė ir ISM tarptautinis vadybos ir ekonomikos universitetas. Taigi įvyko susitikimas, kuris tęsėsi pusantrų metų ir kuriame dalyvavo didelė tos pačios idėjos ir siekių suburta bendruomenė.

131 

Pusantrų metų laikas istorijų laiko juostoje yra mažytė atkarpėlė, tačiau mūsų gyvenimuose ji ryški ir kupina nuolatinių susitikimų, nuostabių paskaitų, atradimų, mokymosi, profesinių patirčių... Buvo pradžios euforija, buvo egzaminų jaudulio, įveikta 10 įvairių lyderystės ir vadybos modulių, parengta galybė įvairių projektų ir tyrimų.

Ši atkarpa užpildyta naujais draugais, bendraminčiais ir bendražygiais, užpildyta naujais karjeros pasiekimais. Mes visi eidami studijų keliu bendravome, mokėmės ir keitėmės auditorijose paskaitų metu, kolegos bendradarbiai tai juto mūsų darbuose, namiškiai stebėjo ir kartu šį laikotarpį išgyveno šeimose.

Paulo Coelho yra pasakęs: „Ir kai tu tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis slapta padeda tau įgyvendinti šį troškimą“. Šiandien galime vieni kitais didžiuotis, nes lūkesčiai išpildyti su kaupu...“.

Visą Linos kalbą galite perskaityti čia.

Lina Viršilienė pakvietė grupės vyrus įteikti didžiulius rožių glėbius šventėje dalyvavusioms dėstytojoms, vedlėms ir įkvėpėjoms: Rasai Šnipienei, doc. dr. Virginijai Poškutei, Margaritai Pilkienei, Eglei Pranckūnienei. O rektoriui dr. A. Chmieliauskui magistrų grupė padovanojo suvenyrinį dramblį, kuris visus studijų metus buvo šios grupės simbolis.

Nemokamai studijavusi švietimo lyderių grupė ISM Vadybos ir ekonomikos universitetui padovanojo didžiausią universiteto istorijoje stipendiją – 1000 € čekį. Šie pinigai tradiciškai bus skirti paremti neišgalintiems susimokėti už studijas gabiems studentams.

11046554 1146286232052894 6591427201145059827 nt 

Dėkodama už dovaną švietimo lyderystės magistrams, ISM paramos fondo vadovė Jurgita Gaukštienė laiške jiems rašė:

„Dėkoju už jūsų prasmingą dovaną baigimo proga visos ISM bendruomenės vardu. Labiausiai dėkoju vardu Gretos ir Gabrielės, kurios yra iš nepasiturinčių šeimų ir studijuoja visų alumnų ir jūsų surinkto stipendijų fondo dėka. Ačiū, ne tik už dovaną, bet ir už tai, kad kuriate tradicijas ir tampate pavyzdžiu, kuris įkvepia.

Noriu išreikšti ypatingą padėką jūsų grupei, nes jūsų paaukota suma yra didžiausia tarp visų, kurias baigimo proga yra paaukoję tiek vadovų studijų magistrai, tiek bakalauro studijų laidos. Šaunuoliai! Užkėlėte kartelę ateinančių laidų absolventams.

Kaip sakė David E. Trueblood, „It takes a noble man to plant a seed for a tree that will someday give shade to people he may never meet“. Taip ir jūsų parama yra pavyzdys jaunesnėms kartoms, kad ateityje daugiau tokių žmonių kaip Greta ir Gabrielė, galėtų gauti kokybiškas studijas nepriklausomai nuo to, kokios jų finansinės galimybės.

Dar kartą ačiū jums!“.

161 

Renginio nuotraukos - čia.

Daugiau susijusios informacijos rasite čia.

Virga Mačėnaitė-Luckienė

www.lyderiulaikas.smm.lt