Tinklalapio logotipas
Grįžti

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė dėkojo A.P.P.L.E kursų lektoriams
event 2015-07-01 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė dėkojo A.P.P.L.E kursų lektoriams

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė dalyvavo A.P.P.L.E. (Amerikos pedagogų talkos Lietuvos švietimui programa) 25-ųjų vasaros kursų šventinėje konferencijoje. Liepos 3-ąją baigsis paskutiniai kursai, organizuojami su A.P.P.L.E. bendrija. Programa truko 25 metus, kursuose dalyvavo apie 50 proc. mūsų šalies mokytojų, seminarus jiems vedė daugiau nei 200 lektorių iš JAV ir Kanados. 

„A.P.P.L.E. kursai Lietuvos mokytojams - ypatingas reiškinys, nes jiems atėjus į mūsų šalį, mes ką tik buvome atkūrę savo šalies nepriklausomybę ir su pertvarkomis, naujomis mintimis visi kartu kibome į darbus. Šiemet mes šventėme Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį, tiek pat metų A.P.P.L.E. buvo su mumis. Atsimenu, kokios buvo svarbios jūsų atvežtos žinios, mes mokėmės ir pritaikėme jūsų patirtį savo darbe“, - sveikindama konferencijos dalyvius kalbėjo A. Pitrėnienė.

Konferencijos metu švietimo ir mokslo ministrė padėkomis apdovanojo lektorius iš JAV, kurie Lietuvoje dirbo ne mažiau kaip 10 metų, o keturiems lektoriams, kurie paskaitas mūsų šalyje skaitė daugiau kaip 15 metų, įteikė atminimo medalius. 

A.P.P.L.E. bendrija įsteigta 1990 metais JAV lietuvių Vaivos Vėbraitės-Gust ir Jūratės Krokytės-Stirbienės iniciatyva. Jos tikslai - su kolegomis iš Lietuvos pasidalyti Amerikos švietimo filosofija, profesinėmis žiniomis, ugdymo metodais ir įgūdžiais, užmegzti ilgalaikius ryšius tarp Amerikos ir Lietuvos žmonių bei švietimo įstaigų, organizacijų, skatinti Lietuvos mokytojų profesinį tobulėjimą, pasitikėjimą savo jėgomis. 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt