Tinklalapio logotipas
Grįžti

bernardinai.lt: Lituanistinės mokyklos Čikagoje direktorė: „Vaikai mokosi iš 30 metų sulaukusių vadovėlių“
event 2015-07-03 domain Švietimo informacinių technologijų centras

bernardinai.lt: Lituanistinės mokyklos Čikagoje direktorė: „Vaikai mokosi iš 30 metų sulaukusių vadovėlių“
Keturios Čikagoje įsikūrusios lituanistinės mokyklos sulaukė paramos iš Lietuvos. Iš 30-tus metus skaičiuojančių vadovėlių užsienyje besimokantys lietuvių vaikai nuo šiol galės semtis žinių iš naujausių mokymosi priemonių.
 
Leidyklos „Alma littera“ ir „Šviesa“, bendradarbiaudamos su „Rotary“ klubais, Čikagos apylinkėse esančioms lituanistinėms mokykloms padovanojo beveik 2,5 tūkst. vadovėlių ir grožinės literatūros kūrinių už daugiau nei 11,5 tūkst. eurų. „Tai yra didžiausia parama, kokią esame gavę nuo pat mokyklos įkūrimo prieš 55-erius metus“, - sako didžiausios lituanistinės Maironio mokyklos direktorė Goda Misiūnas.
 
Pasak jos, pasenusių vadovėlių problema aplink Čikagą įsikūrusiose lietuvių mokyklose yra labai opi. Mokyklos, kurioje veikia ir šeštadieninė, ir penktadieninė pamaina, mokiniai mokosi ne tik lietuvių kalbos, bet ir literatūros, istorijos, geografijos, tad vadovėlių stygius užkerta kelią sklandžiam mokymuisi.
 
„Dėl didelio vaikų susidomėjimo mūsų mokykloje veikia ir penktadieninė pamaina, nes mokydami tik šeštadieniais, nespėtume priimti visų norinčiųjų. Deja, vaikai mokomi iš 30 metų sulaukusių vadovėlių, nes juos atnaujinti neturime lėšų.
 
Patyrusios mokytojos pačios sudaro mokymo medžiagą, užduočių sąsiuvinius, ieško tinkamų vadovėlių Lietuvoje. Mažiausiems surasti medžiagos lengviausia, nes jie mokosi tik abėcėlės ir skaito elementarius tekstus, tačiau vyresniesiems sudaryti mokymosi programą išties sudėtinga“, - pasakoja G. Misiūnas.
 
Jos teigimu, dauguma lietuviškų vadovėlių Čikagos mokykloms netinka ir dėl mokymo specifikos – jeigu Lietuvoje vaikai mokykloje mokosi visus metus ir naudojasi kasdienai pritaikytais vadovėliais, tai lituanistinėse mokyklose vaikai mokosi tik savaitgaliais, tad ir mokymo medžiaga turėtų būti pritaikyta mokymuisi vieną dieną per savaitę.
 
Anot Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo atstovo, verslininko Sauliaus Razgaičio, idėja pagelbėti lituanistinėms mokykloms, kurios yra svarbus švietimo, lietuvių kalbos ir kultūros puoselėjimo židinys, kilo besilankant Lietuvoje ir susitikus su bendraminčiais.
 
„Vadovėliai Čikagos lietuvių mokyklose jau seniai morališkai pasenę ir neatitinkantys šiuolaikinių mokymosi standartų, o pačios mokyklos tiesiog neturi finansinių galimybių juos atnaujinti. Viešint Lietuvos „Rotary“ klubuose, kilo mintis imtis iniciatyvos pagelbėti šioms mokykloms.
 
Apjungę skirtingose šalyse įsikūrusių klubų pastangas, įgyvendinome vieną iš mūsų priesaikų – tarnauti bendruomenei, kuri įgijo ir plačią geografinę prasmę, sujungusią Lietuvą su Čikaga“, - sako S. Razgaitis.
 
Prie šios akcijos organizavimo prisidėjo Čikagos lietuvių „Rotary“, Vilniaus „Perkūno“ Rotary“ ir Kauno „Rotary“ klubai. Paramą knygomis, kurių didžiąja dalį padovanojo leidyklos „Alma littera“ ir „Šviesa“, gavo keturios aplink Čikagą įsikūrusios lituanistinės mokyklos – dvi didžiausios šeštadieninės lituanistinės mokyklos, įsikūrusios už Lietuvos ribų – Maironio lituanistinė mokykla, kurioje mokosi iki 650 vaikų, ir Čikagos lituanistinė mokykla, lietuvių kalba mokanti 350 vaikų.
 
Naujausiais vadovėliais taip pat buvo aprūpintos Rasos lituanistinė ir
Gedimino lituanistinė mokyklos, kuriose mokosi beveik 150 lietuvių, bei „Zuikio Puikio“ darželis ir Čikagos lietuvių biblioteka, įkurta „Pasaulio lietuvių centre“ Lemonte.