Tinklalapio logotipas
Grįžti

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė: derantis dėl vaikų, mokyklos ir visos švietimo sistemos ateities svarbiausia - konstruktyvumas
event 2015-07-07 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė: derantis dėl vaikų, mokyklos ir visos švietimo sistemos ateities svarbiausia - konstruktyvumas

Švietimo ir mokslo ministerijos darbo grupė antradienį susitiko su Lietuvos profesinėmis sąjungomis toliau derėtis dėl Lietuvos švietimo šakos kolektyvinės sutarties parengimo. Derybose dalyvavo aštuonios profesinės sąjungos, kurios turėjo susitarti dėl jas visas apjungsiančios Jungtinės atstovybės. Tačiau profesinėms sąjungoms nepavyko to padaryti, todėl nuspręsta tęsti derybas su visomis – šešiomis, kurios susijungė į Jungtinę atstovybę ir dar dviem – Lietuvos švietimo darbuotojų profesine sąjunga ir Lietuvos profesine sąjunga „Sandrauga“.

„Noriu palinkėti, kad laimėtų ne ambicijos, o sveikas protas. Juk mes deramės ne dėl savęs, o dėl vaikų, mokyklos ir visos švietimo sistemos. Svarbiausia - konstruktyvumas ir geranoriškumas, tik tada laimėsime visi“, - susitikimo metu kalbėjo švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, linkėdama profesinėms sąjungoms konstruktyvaus darbo.

Susitikimo metu sutarta dėl organizacinių klausimų – profesinių sąjungų bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų derybose, jų skaičiaus, balsavimo, protokolo sudarymo principų ir pateikimo, posėdžių trukmės.

„Atrodo, tai – tik organizaciniai dalykai, bet jie labai svarbūs, norint, kad derybos dėl Lietuvos švietimo šakos kolektyvinės sutarties vyktų sklandžiai. Profesinėms sąjungoms atstovaus jų pirmininkai, jei jie negalės – jų įgalioti asmenys. Švietimo ir mokslo ministerija taip pat turės aštuonis balsus. Tikimės bendradarbiavimo ir konstruktyvaus dialogo“, - teigė švietimo ir mokslo viceministrė, darbo grupės dėl Lietuvos švietimo šakos kolektyvinės sutarties pirmininkė Genoveita Krasauskienė.

Vyriausybė Švietimo ir mokslo ministeriją vesti derybas su profesinės sąjungomis dėl Lietuvos švietimo šakos kolektyvinės sutarties parengimo įgaliojo balandžio 8 d. nutarimu. Tokia sutartis, kuri padėtų įgyvendinti socialinę partnerystę ir nustatyti švietimo socialines, ekonomikos plėtros kryptis, šalies istorijoje būtų pasirašoma pirmą kartą. 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. 8 615 15251

El. p. info@smm.lt