Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kūrybinės edukacinės stovyklos pusiaukelė
event 2015-07-08 domain Ugdymo plėtotės centras

Kūrybinės edukacinės stovyklos pusiaukelė

Liepos 6 d. Vilniuje prasidėjo savaitę truksianti lituanistinio švietimo mokytojų kūrybinė edukacinė stovykla, kurią organizavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Ugdymo plėtotės centras, įgyvendindamas projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“. Stovyklos tikslas – sudaryti galimybes pedagogų kvalifikacijai tobulinti, bendradarbiauti ir gerosios patirties mainams tarp Lietuvoje ir užsienyje dirbančių lituanistinio švietimo specialistų.

Į stovyklą susirinko Airijos, Didžiosios Britanijos, Belgijos, Čekijos, Lenkijos, Norvegijos, Škotijos ir Prancūzijos lituanistinių mokyklėlių mokytojai ir Lietuvos mokytojai, dirbantys su užsieniečių vaikais ir grįžusiais iš užsienio vaikais.

Kiekviena kūrybinės edukacinės stovyklos diena turi konkrečias tai dienai skirtas veiklas. Aptariamos aktualios lituanistinio švietimo temos: lituanistinio švietimo užsienyje aktualijos, kultūrinio sąmoningumo, tapatumo ir tautinės tapatybės ugdymas, amžiaus tarpsnių ypatumai ir kiti psichologiniai aspektai, atskirties grėsmė ir įtraukimo sunkumai, tėvų ir bendruomenės vaidmuo. Mokytojai mokosi taikyti įvairius vaikų skatinimo mokytis kalbos metodus, svarsto, kaip stiprinti lietuvybę, kaip iššūkius, su kuriais susiduria dirbdami, paversti galimybėmis, dalijasi gerąja lituanistinio švietimo patirtimi, numato bendras veiklas.

Penktadienį lituanistinio švietimo mokytojų kūrybinė edukacinė stovykla persikels į Trakus.

Džiugina gera stovyklos dalyvių nuotaika bei pozityvūs „įsibėgėjusios“ stovyklos įvertinimai:

Stovykla pateisina ir pranoksta mano lūkesčius. Džiaugiuosi lektoriais, entuziastinga vadovų komanda, taikančia daug naujų mokymo metodų. Vertingos ir pertraukų metų girdimos patirtys (Eglė R., Prahos lituanistinė mokykla).

Džaugiamės galėdamos tokia forma tobulinti savo kvalifikaciją. Pirmos stovyklos dienos kupinos teigiamų potyrių, vertingų žinių ir įdomių pažinčių su įvairių šalių ir Lietuvos mokytojais. Nors mūsų krašto specifika skiriasi nuo lituanistinių mokyklų, tačiau programa, dalijimasis patirtimi, bendravimas mums vertingi. Draugiškos atmosferos ir organizatorių rūpestingumo dėka prasmingai leidžiame laiką.  (Rūta B. ir Birutė V., Punsko Kovo 11-osios licėjus).

Jau pirmosiomis dienomis gavau daug įdomios ir naudingos informacijos. Išmokau naujų metodų, kuriuos būtinai taikysiu per savo pamokas. Ypač įdomus buvo pranešimas apie amžiaus tarpsnių ypatumus  (Jurga J., Paryžiaus lituanistinė mokykla „Genys“).

Stovykloje vyrauja malonus, atviras, geranoriškas bendravimas. Žavimės stovyklos dalyvių entuziastingumu (Loreta P. ir Daiva R., Kauno Jurgio Dobkevičiaus vidurinė mokykla).

Puikus darbą organizuojantis kolektyvas. Intensyvi programa. Ieškau laisvesnio laiko neformaliai pabendrauti su kolegomis, nes mano tikslas – ne tik patobulinti kompetencijas, bet ir užmegzti kuo daugiau kontaktų, pasidalyti savo idėjomis su kitais. Lituanistiniam švietimui plėtoti reikia kuo daugiau bendraminčių (Arūnas T., Dublino 4 vėjų mokykla).

Stovyklos akimirkos