Tinklalapio logotipas
Grįžti

15min.lt: Vilniaus J.Lelevelio mokyklai siūloma tapti ilgąja gimnazija, bet kitose patalpose
event 2015-07-08 domain Švietimo informacinių technologijų centras

15min.lt: Vilniaus J.Lelevelio mokyklai siūloma tapti ilgąja gimnazija, bet kitose patalpose

Vilniaus J.Lelevelio vidurinė mokykla siekia gimnazijos statuso, nors Vilniaus savivaldybė linkusi ją reorganizuoti į pagrindinę mokyklą. Toks sprendimas jau yra priimtas, tačiau dėl mokyklos kilęs didelis triukšmas paskatino sostinės vadovus ieškoti ir kitokių sprendimų.

Mokykla sulaukė pasiūlymo – kraustytis į Minties gatvėje esantį ir jai priklausantį A.Vivulskio pagrindinės mokyklos skyrių. Tokiu būdu mokykla taptų J.Lelevelio gimnazija, bet kitoje vietoje. Įstaigos bendruomenė kol kas savo sprendimo dar nepateikė.

Birželio 17-ąją Vilniaus taryba apsisprendė, kad Antakalnyje esanti J.Lelevelio mokykla taps pagrindine ir nebegalės siekti ilgosios gimnazijos statuso. Sprendimą nulėmė mero Remigijaus Šimašiaus balsas. 

Vis dėlto ilgametes tradicijas puoselėjančios mokyklos bendruomenė rankų nenuleido ir, atrodo, bent šio to pasiekti jai pavyko. Mokykla sulaukė naujo pasiūlymo, kaip galėtų tapti ilgąja gimnazija, tačiau tuomet ji neišsaugotų savo patalpų Antakalnio gatvėje.

 Tektų kraustytis į kitoje Neries pusėje esantį A.Vivulskio pagrindinio ugdymo skyrių, kuris ir dabar priklausė J.Lelevelio vidurinei mokyklai. 

„Mes, kaip steigėjai, įsipareigojame stengtis ir padėti mokyklai tapti ilgąja gimnazija, kad per tuos dvejus metus, kuriuos dabar Seimas numatė, būtų pašalinti Švietimo ir mokslo ministerijos nustatyti trūkumai, kad mokykla galėtų tapti ilgąja gimnazija su inžinerine mokymo pakraipa. Pasiūlėme tokį variantą su sąlyga, kad mokykla turi dirbti po vienu stogu“, – teigė Vilniaus vicemeras, kuruojantis švietimą, Valdas Benkunskas.

Seimas paskutinę pavasario sesijos dieną priėmė Švietimo įstatymo pataisas, pagal kurias šiemet turėjusi būti baigta vidurinių mokyklų pertvarka atidėta iki 2017-ųjų rugsėjo.

Šiuo metu mokykla dirba dviejuose pastatuose ir abu jie užpildyti tik maždaug 50-čia procentų, sujungus mokyklas vietos mokiniams tikrai užtektų. Be to, atlaisvintose patalpose įsikurtų Antakalnio progimnazija, jau dabar užimantį dalį pastato, bet gyvenanti itin susispaudusi.

Vilniaus vadovai žada J.Lelevelio mokyklai visokeriopą pagalbą tiek atnaujinant patalpas europinėmis lėšomis, tiek įrengiant kabinetus, kurių šiuo metu trūksta. Pasak vicemero, socialdemokrato Gintauto Palucko, tai išties gera išeitis šiai mokyklai, kurioje dėstome lenkų ir rusų kalbomis. Kitu atveju liks vienintelė išeitis – tapti pagrindine mokykla, o to bendruomenė itin nenorėtų.

J.Lelevelio vidurinės mokyklos direktorė Edita Zubel pasiūlymo kol kas nekomentuoja.

Susisiekus su mokykla telefonu atsiliepusi moteris informavo, kad direktorė yra posėdyje. Posėdis greičiausia ir buvo skirtas būtent siūlymui aptarti. Po valandos ta pati moteris tvirtino prašymą pakomentuoti direktorei perdavusi, bet E.Zubel atsakiusi, kad nieko nekomentuos.

Apsispręsti mokyklos bendruomenei teks greitai, anot G.Palucko, atsakymo tikimasi jau po kelių dienų.

Violeta Grigaliūnaitė