Tinklalapio logotipas
Grįžti

Tarptautinėje fizikos olimpiadoje lietuvaičiai pelnė sidabro ir bronzos medalius
event 2015-07-13 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Tarptautinėje fizikos olimpiadoje lietuvaičiai pelnė sidabro ir bronzos medalius

Lietuvaičiai vėl skina laurus tarptautinėse olimpiadose. Iš Indijoje surengtos fizikos olimpiados mūsų mokiniai parsiveža sidabro ir bronzos medalius.

Mumbajuje vykusioje tarptautinėje fizikos olimpiadoje Vilniaus licėjaus abiturientas Gintautas Kamuntavičius (mokytoja Danutė Aleksienė) pelnė sidabro medalį, o Vilniaus Žvėryno gimnazijos abiturientui Vytautui Strimaičiui (mokytojas Ovidijus Kavaliauskas) atiteko bronza. Gintautui Kamuntavičiui tai jau antrasis tarptautinėje fizikos olimpiadoje iškovotas sidabro medalis – praėjusiais metais Lietuvos atstovas sidabrą parsivežė iš Kazachstane vykusios olimpiados.

Elvinui Ribinskui iš Mažeikių Gabijos gimnazijos (mokytoja Elena Kryževičienė) ir Tadui Indrelei iš Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos (mokytoja Roza Miliajeva) įteikti pagyrimo raštai.

Lietuvos komandai vadovavo ir pasiruošti padėjo Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto profesorius habil. dr. Edmundas Kuokštis ir VU Teorinės fizikos ir astronomijos instituto mokslo darbuotojas, profesorius habil. dr. Pavelas Bogdanovičius.

46-oji tarptautinė fizikos olimpiada vyko liepos 5–12 dienomis. Joje dalyvavo daugiau nei 90 šalių atstovai.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt